UWAGA!

VIII Puchar Elbląga w Biegu na Orientację za nami

 Elbląg, VIII Puchar Elbląga w Biegu na Orientację za nami
(fot. EKO Gryf)

W dniach 7-8 maja odbył się VIII Puchar Elbląga w Biegu na Orientację. Udział w zawodach wzięło około 185 uczestników z całej Polski północnej. Były to jednocześnie zawody rankingowe w ramach Pucharu Pomorza oraz Warmii i Mazur.

W zawodach wystartowało kilkanaście klubów. Najliczniej reprezentowane były: UMKS Kwidzyn, Azymut Gdynia, UKS Siódemka Rumia, Orkan Ostróda, Harpagan Gdańsk. VIII Puchar Elbląga w Biegu na Orientację zorganizował i przeprowadził Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

W sobotę rano odbył się bieg średniodystansowy na mapie „Dąbrowa”, a w godzinach popołudniowych bieg sprinterski na nowej mapie „park Traugutta”. Natomiast w niedzielę odbył się bieg klasyczny w Bażantarni, a na polanie z wiatami odbyła się ceremonia wręczenia medali, pucharów i upominków rzeczowych, które wręczali: rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg Jan Piotrowski oraz Janina Banach z EKO GRYF.

  Elbląg, VIII Puchar Elbląga w Biegu na Orientację za nami
(fot. Eko Gryf)

Puchary prezydenta Elbląga dla najliczniejszych klubów zdobyli: UMKS Kwidzyn, UKS „Siódemka” Rumia i UKS Azymut Gdynia. Puchar nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg Mariusza Potocznego dla najlepszego zawodnika najliczniej obsadzonej kategorii zdobył Paweł Tadejewski z Orkana Ostróda. Natomiast puchary dla najlepszych pracowników Lasów Państwowych zdobyli: Halina Biziuk z Nadleśnictwa Maskulińskie, a wśród mężczyzn Audrius Smilgius z Litwy. Z kolei Puchar im. Marka Szeredela zdobył Zbigniew Klawczyński z MKS Skarmat Toruń.

- Zawodnicy byli zachwyceni nasza piękną o każdej porze roku Wysoczyzną Elbląską i ukształtowaniem terenu, po którym przyszło im biegać. Już zapowiedzieli swój przyjazd w przyszłym roku – twierdzą organizatorzy. - Dziękujemy za wsparcie władzom naszego miasta, departamentowi sportu i Nadleśnictwu Elbląg. Zapraszamy 22 maja w godzinach popołudniowych na „Rodzinne Gry Parkowe” do parku Modrzewie i do rywalizacji w marszobiegu na orientację.

Wszystkie wyniki i inne informacje dostępne są na stronie klubu www.ekogryf.pl.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama