UWAGA!

W badmintonie śmigały lotki nad siatką

 
Elbląg, W badmintonie śmigały lotki nad siatką
fot. MOSiR

Tradycja została utrzymana, bo po wakacyjnej przerwie już po raz szósty ruszył cykl turniejowy o Grand Prix Elbląga w badmintonie. Wcześniej organizator Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na parkietowej nawierzchni sali IV Liceum Ogólnokształcącego wyznaczył kontury kilka boisk do gry, zainstalowano siateczki i czekano na sympatyków dynamicznej rekreacji.

Do zawodów zgłosiło się 6 zawodniczek i 32 zawodników, 1 debel mężczyzn, 9 par deblowych kobiet oraz 6 par mieszanych.
       Podajemy najlepsze wyniki w kategoriach i w punktacji generalnej GP po pierwszym turnieju.
       Kategoria kobiet – 1. Dorota Rajczyk Gałkowska, 2. Martyna Śledź, 3. Małgorzata Rama, 4. Aleksandra Dylewska.
       Mężczyźni do 39 lat – 1. Patryk Szymonik, 2. Sławomir Narusz, 3. Lucjan Kirol, 4. Leszek Wild.
       Mężczyźni 40 lat i starsi – 1. Jerzy Machelski, 2. Janusz Ponichtera, 3. Ryszard Starzyński, 4. Michał Ciołek.
       Debel kobiet – 1. Agnieszka Buktus/Dorota Rajczyk, 2. Aleksandra Dylewska/Martyna Śledź.
       Debel mężczyzn – 1. Sławomir Narusz/Krzysztof Maciejak, 2. Olaf Nocoń/Leszek Wild, 3. Artur Kuźmicki/Janusz Stolarkiewicz, 4. Michał Ciołek/Jacek Kosmaczewski.
       Gra mieszana (MIXT) – 1. Małgorzata Rama/Patryk Szymoniak, 2. Dorota Rajczyk/Leszek Wild, 3. Agnieszka Buktus/Marek Kallas, 4. Aleksandra Dylewska/Michał Ciołek.
      
       Wszystkie wyniki pierwszego turnieju GP w badmintonie oraz galeria zdjęć dostępne na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu
      
Zapraszamy zainteresowanych na drugi turniej do IV LO, który zostanie rozegrany 10 listopada br. Zapisy o godz. 8.45, początek gier godz. 9, startowe 5 zł od zawodnika i par deblowych.
      
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • turniej zawodowców, a nie amatorów :/ kilka osób z listy startujących są zawodnikami drużyn ligowych a także niezrzeszonymi z licencjami. Ale mimo wszystko widowisko było super, szkoda że tak mało osób z Elbląga :(. Jeśli miałby to być jednak turniej amatorski to z miła chęcią wezmę udział w kolejnym turnieju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  krzysztof_K(2013-10-16)
 • A ja kiedyś pisałam do Mosiru z pytaniem czy można trenować tam u nich badmintona i nic, nie dostałam żadnej odpowiedzi! Co za lekceważenie mieszkańców, chcących uprawiać sporty pozałóżkowe!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Lukanna(2013-10-16)
 • niech zawodowcy graja osobno:) stworza osobna grupe, uatrakcyjni to zawody dla reszty osob faktycznie amatorsko podchodzacych do badmintona
 • większość osób grająca gra w badmintona kilka lat. Jeśli ktoś przyjdzie od święta to wygląda jak amator. Wszyscy się świetnie bawią. Świetny sport tylko się ruszać. Można dużo stracić na wadze. Pozdrawiam Jurek M
 • JurekMach napewno grając 1 raz w miesiącu (bo chyba tak przypadają turnieje MOSIRU) i to mecz z zawodnikiem licencjonowanym (ktorych kilka znalazłem na liście turniejowej) to się wyruszasz i zgubisz wagi że hoho. Ok, pozostałe osoby grają od kilku lat ale grają amatorsko, nie mają licencji, nie są zawodnikami klubowymi. W Elblągu nie ma sekcji badmintona, nie ma gdzie trenować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  krzysztof_K(2013-10-17)
 • żaden z zawodników nie posiada licencji i nikt nie jest zrzeszony z żadną ligą. Ktoś kto kiedyś miał coś wspólnego z badmintonem na arenie krajowej, po karierze staje się normalnym zawodnikiem.
 • Mylisz się. 1 miejsce w kategorii do 39lat Patryk Szymoniak zawodnik klubu z ekstraklasy badmintona UKS Hubal Białystok - licencja S1830, I miejsce kobiet Dorota Rajczyk - licencja R5716, Marek Kallas - K4997 itd. Są owszem osoby z licencjami które wygasły czyli w tej chwili już amatorzy. Wszystko do sprawdzenia w internecie
 • No właśnie. .w momencie wygaśnięcia licencji zawodnik staje się amatorem. ..
 • ale tym zawodnikom: Patryk Szymoniak zawodnik klubu z ekstraklasy badmintona UKS Hubal Białystok - licencja S1830,I miejsce kobiet Dorota Rajczyk - licencja R5716,Marek Kallas - K4997 licencje jeszcze NIE wygasły.
 • Proszę wziąć pod uwagę rodzaj "licencji". Czym innym jest licencja zawodowa a czym innym wpis do ewidencji zawodników. Na publikowanych listach nie widać rodzaju "licencji". Jakiś czas temu aby zagrać w turnieju weteranów (obecnie seniorów badmintona) należało zgłosić się do ewidencji zawodników prowadzonej przez PZBad. Był to przymus, czy ktoś był zawodowcem czy amatorem musiał się zgłosić. Z tego powodu wymienione osoby mają numer "licencji". Nie dotyczy to P. Szymoniaka, który nota bene pierwszy raz w tym roku trzymał rakietę w ręku; ). Pozostałe osoby grają amatorsko od wielu lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  1
  BadmintonistaAmator(2013-10-21)
 • Czemu krzysztofk pisze takie rzeczy na forum w internecie, a nie zgłosił swoich wątpliwości sędziemu? BadmintonistaAmator ma tutaj całkowitą rację, też kiedyś musiałem wpisać się do ewidencji po to żeby zagrać w turnieju. Fajnie, że Patryk gra, dużo można się od takiego gościa nauczyć.
 • piszę tutaj bo Mosir nic z tego sobie nie robi, a sędziów na tym turnieju nie ma. Gracze sami sobie sędziują. kmg właśnie nie ma napisane czy to licencja amatorska czy zawodowa, więc skąd możesz wiedzieć czy to nie zawodnicy?? Licencja jest licencja.
Reklama