UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W niedzielę Elbląska Gra Miejska na Orientację

 
Elbląg, W niedzielę Elbląska Gra Miejska na Orientację
fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich pasjonatów biegania oraz miłośników historii miasta na I Elbląską Grę Miejską na Orientację. Zawody rozegrane zostaną w niedzielę, 20 maja w godz. 11-13 na Starym Mieście.

Impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbywa się w ramach miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gra miejska na orientację to połączenie sportu i rekreacji z poznawaniem bogatej historii Elbląga. Podobnie jak na klasycznych zawodach w biegu na orientację, każdy z uczestników zabawy otrzyma mapę Starego Miasta, na której zaznaczone będą punkty do odnalezienia. Dodatkowo na odwrocie mapy umieszczone zostaną pytania dotyczące historii naszego miasta. Zadaniem uczestników będzie w pierwszej kolejności odnalezienie punktów kontrolnych, a następnie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie.
       - Do udziału w zabawie zapraszamy zarówno pojedynczych miłośników biegania jak i całe rodziny - informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców Elbląga do aktywnego spędzenia niedzielnego przedpołudnia oraz poznania historii miasta. Nie trzeba być biegaczem czy super sportowcem, by bawić się razem z nami. Wystarczą chęci i dobry humor. W zawodach startować można zarówno samemu jak i całą rodziną, a trasę możemy pokonać biegiem, marszem albo truchtem. Ważne by niedzielę spędzić na świeżym powietrzu.
       Na mapie zawodów znajdzie się siedem punktów kontrolnych umieszczonych w charakterystycznych punktach Starówki. Każdy z uczestników po potwierdzeniu swojej obecności w punkcie kontrolnym, będzie także musiał odpowiedzieć pisemnie na pytanie umieszczone na odwrocie mapy. Informacje niezbędne do rozwiązania zadania znajdować się będą w rejonie danego punktu kontrolnego. Za każdą błędną odpowiedź lub jej brak, zawodnik otrzyma minutę kary. Zwycięży ta osoba, która najszybciej pokona trasę oraz udzieli najwięcej prawidłowych odpowiedzi.
      
       Zawody odbędą się w niedzielę, 20 maja na elbląskiej Starówce. Zgłoszenia przyjmowane będą przed zawodami w godz. 11-13 w biurze zawodów, które mieścić się będzie obok Mostu Wysokiego. Udział w zawodach jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się w biurze zawodów w godz.11 - 13, pobrać specjalną kartę i już można cieszyć się udziałem w imprezie.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama