UWAGA!

W niedzielę nad Nogat

 Elbląg, W niedzielę nad Nogat

Celem naszej kolejnej wycieczki będzie odwiedzenie czterech śluz na rzece Nogat. Nie wszyscy znają te hydrotechniczne konstrukcje, będzie więc dobra okazja do uzupełnienia wiedzy. Na miejscu zapoznamy się z budową i zasadą działania śluz. Sprawdzimy też stan wałów przeciwpowodziowych po ostatniej wielkiej wodzie.

Dla uatrakcyjnienia trasy będziemy w okolicach Malborka poruszać się czerwonym szlakiem pieszym „kopernikowskim”. Może się to wiązać z koniecznością pchania rowerów i przedzierania przez krzaki. Nie będą to jednak odcinki długie.
       Trasa jest tak poprowadzona, że kto nie będzie miał ochoty na odwiedzenie wszystkich śluz, może wrócić do domu PKP z Malborka.
       Zapraszam wyłącznie osoby pełnoletnie lub małoletnie w towarzystwie rodziców lub opiekunów. Udział w wycieczce jest bezpłatny i każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Serdecznie zapraszam płeć piękną.
       Trasa: Elbląg - Jazowa – Wierciny - śluza Michałowo – Półmieście – Szawałd - śluza Rakowiec – Kamienice – Malbork – Wielbark - śluza Szonowo – Kraśniewo - Pogorzała Wieś – Piekło - Biała Góra (śluza) – Sztum – Kalwa - Tropy Sztumskie - Żuławka Sztumska – Stalewo – Zwierzno – Markusy – Jezioro – Żurawiec - Raczki Elbląskie – Elbląg.
       Długość całej trasy to około 130 km, także zapraszam na nią osoby przyzwyczajone do siodełka. Tempo wycieczki będzie spokojne i nie będzie przekraczało 20 km/h. Poza asfaltem zapoznamy się z lokalnymi drogami terenowymi, także przydadzą się rowery z działającą amortyzacją. Trasa wycieczki nadaje się zarówno dla rowerów MTB, jak i trekingowych.
       Przewidywane są przerwy na jedzenie i robienie zdjęć. W planach jest ognisko, także proszę zabrać ulubione specjały. Należy mieć ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, pompkę, klucze. Szczególnie zalecam także założenie kasku na głowę. Jedziemy bez względu na pogodę.
       Zbiórka na Placu Słowiańskim w niedzielę, 6 czerwca, o godzinie 8.
Marek Kamm

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama