W ostatniej chwili

Elbląg, Concordia zremisowała z Ruchem
Concordia zremisowała z Ruchem (fot. Sebastian Malicki)

Trzecia minuta doliczonego czasu gry. Sędzia nakazuje wznowienie gry od rzutu rożnego przy bramce Ruchu Wysokie Mazowieckie. Dla Concordii to jedna z ostatnich szans na wyrównanie. Do piłki podchodzi Radosław Lenart. Dośrodkowanie, do piłki najwyżej wyskakuje Rafał Maciążek i... Zobacz zdjęcia z meczu

Concordia jeszcze w tym sezonie na własnym boisku nie przegrała, Ruch Wysokie Mazowieckie wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. A mimo to właśnie goście byli bliżej zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu.
       Pomarańczowo – czarni lepiej weszli w mecz i stosunkowo szybko przejęli kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku. Niestety swojej przewagi nie potrafili udokumentować zdobyciem bramki. W pierwszej części meczu pod bramką Ruchu raz po raz robiło się gorąco, jednak z większości sytuacji strzegący bramki Ruchu Eryk Niemira wychodził z pojedynków obronną ręką. Najlepszą sytuację goście mieli pod koniec pierwszej połowy, kiedy to piłka trafiła w poprzeczkę.
       W drugiej połowie gospodarze nadal naciskali, żeby zdobyć pierwszą bramkę. I nadal brakowało skuteczności, albo pomysłu na wykończenie akcji. A goście nastawili się na kontry. I jedną z nich w 67. minucie zdobyciem bramki wykończył Eryk Matus.
       Gospodarze szybko otrząsnęli się z niespodziewanej straty bramki i... przez długie minuty nic nie wychodziło z prób wyrównania. Aż nadszedł doliczony czas gry. Sędzia kazał wznowić grę od rzutu rożnego. Wydawać by się mogło, że piłkarze Ruchu zdołają wybić piłkę z dala od własnego pola karnego. Ale do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Rafał Maciążek i strzałem głową zapewnił swojej drużynie remis.
       W doliczonym czasie gry, gospodarze mieli szansę wziąć pełna pulę – strzał Tomasza Szawary z rzutu wolnego z trudem obronił Eryk Niemira.
       Następny mecz pomarańczowo czarni rozegrają już 5 września. W Aleksandrowie Łódzkim zmierzą się z tamtejszym Sokołem.

Concordia Elbląg – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0)