UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Piastowie na piasku

 
Elbląg, W Piastowie na piasku
fot. Michał Skorupa

Już po raz drugi Piastowo stało się areną zmagań niepełnosprawnych siatkarzy. Na co dzień trenują w halach, lecz w sezonie letnim przenoszą się na świeże powietrze, żeby sprawdzić swoje umiejętności w plażowej odmianie tego sportu. Integracyjny Klub Sportowy Atak stworzył ośrodek, w którym w miniony weekend odbył się turniej o randze Otwartych Mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia. 

Jak zapowiadają władze klubu, obiekt w Piastowie docelowo ma stać się ośrodkiem przygotowań, dla niepełnosprawnych siatkarzy i podobnie jak Stare Jabłonki, wpisać się na siatkarską mapę Polski.
       W miniony weekend, w Piastowie spotkali się niepełnosprawni sportowcy aby spróbować swoich sił pod siatką i powalczyć o tytuł Mistrza Polski. W szranki stanęli nie tylko siatkarze, lecz także przedstawiciele innych sportów paraolimpijskich m.in. hokeja na sledgach czy judo. Łącznie w turnieju plażówki na siedząco wzięło udział 9 zespołów. Kolejny raz bezkonkurencyjny okazał się pierwszy zespół IKS Atak Elbląg w składzie Joanna Świderska, Mariusz Wojdag oraz Tomasz Woźny.
       Do turnieju open, tym razem w klasycznej siatkówce plażowej, zgłosiło się również dziewięć drużyn. Zawody odbyły się w formule integracyjnej, wraz z niepełnosprawnymi siatkarzami zagrali pełnosprawni zawodnicy. Do finału imprezy dotarły pary Piotr i Paweł Szałkowscy oraz Adam Stępień i Artur Wąsowicz. Stępień i Wąsowicz na co dzień reprezentują barwy IKS Atak Elbląg i jak do tej pory są jedyną na świecie niepokonaną parą w siatkówce plażowej osób niepełnosprawnych na stojąco. Mistrzowie Świata nie zawiedli i tym razem, sięgając po złoto zarówno w turnieju open oraz w kategorii niepełnosprawnych. Do Artura Wąsowicza powędrowała również statuetka MVP turnieju, którą otrzymał z rąk Wójta Gminy Milejewo, Krzysztofa Szumały. Natomiast najlepszą zawodniczką wśród siatkarzy na siedząco okazała się Joanna Świderska.
       Artur Wąsowicz i Adam Stępień to doskonali zawodnicy i świetnie radzą sobie nawet w grze z pełnosprawnymi zawodnikami. Szkoda, że na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro nie ma siatkówki plażowej na stojąco, bo mielibyśmy dużą szansę na medal – mówił Tomasz Woźny, organizator turnieju.
       Dodatkowo na plaży w Piastowie rozegrany został integracyjny turniej siatkówki na siedząco w którym zwyciężyła drużyna Judo IKS Atak Elbląg, a miłośnicy bardziej statycznych sportów mogli spróbować swoich sił w turnieju w bulle.
       Dziękujemy wszystkim sponsorom małym i dużym oraz kibicom, którzy przyjechali do nas z różnych stron świata. Gościliśmy przyjaciół nie tylko z Polski lecz także Szwecji, Włoch, Ukrainy, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych. Dziękujemy serdecznie za pomoc przy organizacji i już dzisiaj zapraszamy na kolejny turniej tym razem halowej siatkówki na siedząco, który odbędzie się już we wrześniu – podsumowała Aneta Woźna, prezes IKS Atak Elbląg.
      
       Turniej open w siatkówce plażowej: (dziewięć zespołów)
       1. Adam Stępień/Artur Wąsowicz
       2. Paweł Szałkowski/Piotr Szałkowski
       3. Piotr Jaszkiewicz/Jakub Hryniewicz
       Turniej w siatkówce plażowej osób niepełnosprawnych na stojąco: (6 zespołów)
       1. Adam Stępień/Artur Wąsowicz (IKS ATAK Elbląg)
       2. Sławomir Latek/Mateusz Pilak (SSN START Łódź)
       3. Krzysztof Wojtaszek/Andrzej Młynarczyk (IKS Atak Elbląg)
      
       Turniej w Siatkówce Plażowej na Siedząco: (dziewięć zespołów)
       1. Mariusz Wojdag/Tomasz Woźny/Joanna Świderska
       2. Adam Stępień/Iwona Stępień/ Artur Wąsowicz
       3. Piotr Kowal/Dawid Woźny/Andrzej Młynarczyk
Michał Skorupa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama