W sobotę o piąte miejsce w Polsce

Elbląg, W sobotę o piąte miejsce w Polsce

W ubiegłym roku koszykarki Truso zajęły 7. miejsce na mistrzostwach Polski do lat 15. Dziś (13 maja) już wiemy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Po zwycięstwie nad MUKS Poznań w sobotę elblążanki zagrają o 5. miejsce w Polsce.

Pozbierają się czy się nie pozbierają? Takie pytanie można było sobie zadać po czwartkowym meczu Truso z Eneą AZS Poznań. Poznanianki przejechały się po Truso niczym walec.

W piątkowym meczu z MUKS Poznań (jeszcze wicemistrzem Polski z ubiegłego sezonu) elblążanki udowodniły, że po wczorajszym laniu nie ma śladu. Stawka meczu: zwycięzca gra o 5. miejsce, przegrany o 7.

Rozalia Sznajder za 2, Victoria Rocka za 2 i za chwilę znowu za 2, Anna Zyzek za 2. Dwie pierwsze minuty 8:0 dla Truso. Tak zaczął się mecz z MUKS Poznań. Pierwszą kwartę elblążanki wygrywają pięcioma punktami. Drugą kwartę Truso też zaczyna od mocnego uderzenia – dziewięciu punktów z rzędu. A na przerwę elblążanki schodzą mając 10 punktów przewagi. W trzeciej kwarcie rywalki rzucają tylko 5 punktów, elblążanki 15. W ostatnich 10 minutach poznanianki zmniejszyły rozmiary porażki, ale zwycięstwa Truso już nie wydarły.

Elblążanki do zwycięstwa poprowadziły Victoria Rocka, zdobywczyni 28 punktów oraz Rozalia Sznajder, która rzuciła 17 oczek i zanotowała 22 zbiórki. Duże znaczenie miała skuteczność elbląskiego zespołu – w rzutach za 2 elblążanki zanotowały 57 proc. trafień, a biorąc pod uwagę wszystkie próby przedziurawienia kosza – 46 proc. rzutów kończyło się zdobyciem punktów.

W sobotę w meczu o 5. miejsce Truso zmierzy się ze Ślęzą Wrocław I będzie to okazja za porażkę w turnieju ćwierćfinałowym Wówczas wrocławianki wygrały 82:61. Początek sobotniego meczu elblążanek o godz.13.15.

Mecze finału MP do lat 15 odbywają się w Gdańsku, w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Lewandowe Wzgórze 5.

Truso Elbląg – MUKS Poznań 66:50 (20:15, 16:11, 15:5, 15:19)

Truso: Victoria Rocka 26 (3), Aleksandra Niedzielska 7 (1), Anna Zyzek 8, Maja Ćwiklińska 1, Rozalia Sznajder 17, Aleksandra Gocek 5 (1), Lidia Domeracka 0, Inga Malinowska 0.