UWAGA!

Wakacje z MOSiR-em z rekordowym zainteresowaniem

 
Elbląg, Wakacje z MOSiR-em z rekordowym zainteresowaniem
fot. MOSiR

Jedną z głównych misji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest promocja zdrowego trybu życia przez organizację masowych imprez sportowo- rekreacyjnych adresowanych do wszystkich mieszkańców Elbląga.

Wachlarz takich propozycji w projekcie „Wakacje 2013 z MOSiR-em” obejmował udział w indywidualnych i zespołowych zawodach sportowych, a prowadzono je w hali lodowiska, wszystkich elbląskich Orlikach, Parku Miejskim Bażantarnia, na przystaniach kajakowych, kortach ziemnych i w marinie żeglarskiej.
       W sumie odbyło się 269 różnorodnych imprez w których uczestniczyła rekordowa ilość, bo 7813 elblążan. Były to przede wszystkim dzieci i młodzież pozostająca w okresie wakacji w miejscach zamieszkania, ale i dorośli którzy w wolnym po pracy czasie korzystali z różnorodnej oferty zajęć.
       Z meldunków jakie otrzymywał każdego dnia Dział Imprez i Szkoleń MOSiR koordynujący organizację zajęć wakacyjnych wynika, że największą frekwencję notowano na siedmiu osiedlowych Orlikach. W czasie wakacji w organizowanych na nich 58 zajęciach wzięło udział 1582 uczestników. Z kolei w 55 zajęciach sportowo – rekreacyjnych na przystani kajakowej uczestniczyło 1300 osób. Tę wysoką popularność można tłumaczyć wyjątkową w tym roku, znakomitą w lecie pogodą, umożliwiającą organizację imprez na świeżym powietrzu.
       Sporo, bo 1720 uczestników brało udział w imprezach w hali lodowiska „Helena”. To proponowano między innymi turnieje koszykówki ulicznej, udostępniono stoły do gry w tenisa stołowego, organizowano mecze unihokeja i turnieje gier planszowych. Po raz pierwszy wystartowała też „Letnia szkoła zumby”, która na 18 zajęciach zgromadziła 630 uczestników w różnym wieku.
       Na kortach ziemnych przy ul. Agrykola w rekreacyjnych meczach i Akademii Tenisa Ziemnego w 16 terminach uczestniczyło 340 osób.
       Elblążanie zaakceptowali Nordic Walking, bowiem w 27 spacerach z kijkami, pod pieczą instruktorów uczestniczyło 264 osób.
       Powodzeniem cieszyły się również turnieje drużynowe: Soccer Cup z 455 uczestnikami, trio-basket – 260 osób, plażowej piłki siatkowej – 174 osoby.
       Także MOSiR współuczestniczył w organizacji „Lata pod żaglami”, wycieczek kajakowych po Kanale Elbląskim czy rowerowych po ulicach miasta. Tak obszerny wachlarz wakacyjnych propozycji był możliwy do wypełnienia konkretami dzięki zaangażowanej współpracy MOSiR-u z Elbląskim Szkolnym Związkiem Sportowym, PTKK Drużno, EL WOPR, Grupą Wodną, sekcją kajakową Olimpii i Jacht Klubu Elbląskiego. Za wsparcie dziękujemy!
       Dodajmy, że oferta wakacyjnych imprez i zajęć była budowana w oparciu o konkretne zapotrzebowanie zgłaszane przez mieszkańców miasta. Można zatem stwierdzić, choćby po frekwencji, że w mieście funkcjonuje już moda na sportowy tryb życia. Elblążanie skorzystali z okazji na uczestnictwo w szerokim wachlarzu rekreacyjno – sportowych propozycji w okresie wakacji. Teraz czas na kontynuację trendu na zdrowy styl życia przez uczestnictwo w ligowych rozgrywkach organizowanych przez MOSiR, prowadzonych w duchu fair play, z niezbędnym zabezpieczeniem medycznym.
      
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama