UWAGA!

Wakacyjny MOSiR z siatkarzami i piłkarzami

 
Elbląg, Wakacyjny MOSiR z siatkarzami i piłkarzami
fot. MOSiR

Za nami drugi tydzień sportowych wakacji, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem w głównej roli wystąpili młodzi siatkarze i piłkarze nożni. Nie zabrakło także zajęć indywidualnych.

Soccer Cup to cykl turniejów piłki nożnej skierowanych do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W pierwszym wakacyjnym turnieju uczestniczyły łącznie 23 zespoły, które rywalizowały na wszystkich siedmiu Orlikach na terenie miasta.
       - Każa z drużyn zapisywała się do tego turnieju, gdzie miała najbliżej miejsca zamieszkania - informuje Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Patrząc jednak na łączną ilość startujących ekip, pierwsze zwody można zaliczyć do udanych. Przypomnę tylko, że pierwsze rozgrywki potraktowaliśmy jako swego rodzaju przetarcie. Emocje rozpoczną się dopiero teraz, gdyż mistrzowie drugiego turnieju, który odbędzie się 6 sierpnia, awansują do wielkiego finału.
       W pierwszych letnich zawodach najlepiej pod względem frekwencji zaprezentował się Orlik przy Szkole Podstawowej nr 14 na osiedlu Zatorze. Tu do walki o zwycięstwo zgłosiło się pięć drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy zespołu Horny Eagles, zdobywając komplet punktów. Zwycięzcy zawodów popisali się także świetną formą strzelecką, w czterech meczach aplikując swoim rywalom aż 34 bramki, tracąc zaledwie trzy gole. Drugie miejsce przypadło ekipie Legioniści, a trzecie ZKS Zatorze.
       Równie ciekawie było także na Orlikach przy Gimnazjum nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 16 gdzie do zawodów stanęły po cztery zespoły. Na pierwszym z boisk wygrała ekipa AC Daj na Tacę, a na drugim bezkonkurencyjny okazał się zespół Amatorzy. Na pozostałych obiektach triumfowali: FC Kopacze (Orlik przy SP 4), Axiss (SP 6), AL-ALHI (SP 9) oraz Gimnazjum nr 4 I ( ZS nr 1).
       Czwartek upłynął pod znakiem zmagań siatkarskich. Na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Mazurskiej rozegrano I Turniej w ramach Siatkarskich Czwartków organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Parafialnym Uczniowskim Klubem Sportowym Salwator. W turnieju wzięły udział 4 trzyosobowe drużyny. W trakcie turnieju rozegrano 6 spotkań, systemem „każdy z każdym” i po podliczeniu wyników pierwsze miejsce ex aquo zajęły drużyny VC Korniszony i Ostre Szczepionki.
       - Zawody trwały ponad dwie godziny, wszyscy świetnie się bawili, zarówno gracze jak i publiczność - twierdzi Dariusz Bocian z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych, na kolejny turniej, który odbędzie się w czwartek, 17 lipca.
       Wakacje z MOSiR-em to jednak nie tylko turnieje drużynowe. Przez cały tydzień odbywały się także zajęcia indywidulane. We wtorek i czwartek korty tenisowe przy ul. Agrykola gościły miłośników gry w tenisa ziemnego. Pod okiem instruktorów dzieci i młodzież, doskonalili technikę nauki gry w tenisa. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także Letnia Szkoła Zumby. Zajęcia prowadzone we wtorki i czwartki przyciągnęły na salę fitness, na lodowisku Helena, przedstawicielki płci pięknej, które w rytm muzyki zadbały o swoją kondycje i lepsze samopoczucie. Z wypoczynku na świeżym powietrzu skorzystali także miłośnicy chodzenia z kijkami. Fani Nordic Walking, na pierwszych zajęciach spotkali się w środę w Parku Miejskim Bażantarnia. Kolejna okazja do wspólnych marszów już w środę od godz. 9 oraz w sobotę i niedzielę od godz. 8. Zbiórka tradycyjnie przy Muszli Koncertowej.

 

- Cały czas do dyspozycji elblążan jest hala lodowiska Helena, gdzie rozstawione są stoły do tenisa, można także zagrać w koszykówkę, badmintona czy przeprowadzić różne konkurencje sportowe, gry i zabawy - informuje Marek Wnuk, dyrektor MOSiR-u. - Wszystkie zajęcia są bezpłatne, dlatego zachęcam młodszych, ale i starszych elblążan do odwiedzenia naszego obiektu. Z naszej oferty mogą skorzystać także grupy zorganizowane ze szkół, kolonii czy obozów sportowych.
       Więcej informacji o wakacyjnej ofercie, szczegółowy kalendarz imprez, terminarze, wyniki, tabele oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce imprezy sportowe/Wakacje z MOSiR-em 2014.
      

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To może będzie można pograć w piłkę na stadionie przy Skrzydlatej?Obiekt miejski a tu nie można pograć w piłkę, pojeżdzić na rolkach, pospacerować.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    młodzik(2014-07-14)
Reklama