UWAGA!

Walczyli w Srokowie (ciężary)

Dwójka ciężarowców UKS Rol-Car Elbląg Michał Meyer i Piotr Och, zajęła trzecie miejsca podczas turnieju rozgrywanego w Srokowie. Teraz elbląski zespół udaje się na obóz sportowy, by szlifować formę przed najważniejszymi rzutami w II lidze.

W Srokowie na pomoście Klubu Sportowego Heros rozegrany został XI Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów Braci Rutkowskich. W zawodach wystartowało dwudziestu jeden zawodników i osiem zawodniczek z siedmiu klubów krajowych i trzech klubów z zagranicy: Gruzji, Litwy i Łotwy. Był to turniej indywidualny, a zawodnicy walczyli w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy do 16 lat, juniorzy do lat 20 i seniorzy, natomiast zawodniczki walczyły w kat. open. Wśród zaproszonych ciężarowców znalazła się dwójka atletów Uczniowskiego Klubu Sportowego Rol-Car Elbląg: Michał Meyer i Piotr Och.
     15-letni Michał Meyer startując w kategorii junior do 16 lat z wynikiem łącznym 245,6 punktów uplasował się na wysokim trzecim miejscu. Naszego reprezentanta wyprzedziła jedynie dwójka ciężarowców z Łotwy. Na pierwszej pozycji uplasował się Ilia Mensikous z wynikiem 265,8 pkt, a tuż za nim był Rusłanas Tanse 248,4 pkt.
     Drugi z naszych reprezentantów 18-letni Piotr Och wystartował w kat. junior do lat 20 i także uplasował się na trzeciej pozycji. Elblążanina wyprzedził najlepszy w tej kat. Mateusz Lendzioszek (Ostrowianka Ostrów Mazowiecki), który uzyskał 337,7 pkt, oraz drugi w łącznej klasyfikacji reprezentant gospodarzy Dariusz Aniszczycz z wynikiem 322,5 pkt.
     Obaj nasi zawodnicy otrzymali za swój występ i zajęcie wysokich trzecich miejsc nagrody rzeczowe.
     - Szczególnie mocno cieszą coraz lepsze starty 15-letniego Michła Meyera - twierdzi Stanisław Olszak, prezes UKS Rol-Car. - Natomiast Piotr Och po raz kolejny udowodnił, że jest już doświadczonym zawodnikiem i nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Obaj zawodnicy startujący już na różnych zawodach rangi krajowej wykazują nie tylko swoje dobre wyniki sportowe, ale tak potrzebną odporność psychiczną, jak i umiejętności taktyczne. Teraz zawodników czeka 10 dniowy obóz sportowy, podczas którego będą się przygotowywać do najważniejszych startów w rozgrywkach II ligi.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama