UWAGA!

Warsztaty rowerowej jazdy po mieście

 
Elbląg, Warsztaty rowerowej jazdy po mieście
fot. MOSiR

Wzrastający ruch rowerowy, który już od kilku lat obserwujemy na ulicach Elbląga, jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Większa liczba nowych rowerzystów to także zwiększone ryzyko popełniania różnych błędów związanych z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego.

Warsztaty rowerowej jazdy po mieście przeznaczone są dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu. Organizowane są one w ramach Programu Bezpieczny Elbląg – Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komendę Miejską Policji w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu przy współudziale Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

– W warsztatach mogą brać udział osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że posiadają one kartę rowerową, a ich opiekunowie wyrażą pisemną zgodę na udział w warsztatach – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Maksymalną ilość uczestników będących z jednym instruktorem określamy na 8-10 osób.

Każde spotkanie składać się będzie z praktycznej nauki w ruchu ulicznym z instruktorami. Trasa może być opracowana na żądanie grupy lub zarekomendowana przez instruktora. Będzie to okazja do przejazdu po mieście pod opieką trenerów, którzy pokażą jak bezpiecznie pokonać mijane skrzyżowania, kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy można chodnikiem. Instruktorzy wskażą też newralgiczne punkty podróży, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestię pierwszeństwa na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych. Nauczymy się też poprawnie parkować rowery oraz omówimy obowiązkowe wyposażenie roweru. Spotkania będą trwały do 2 godzin. Na rowerze do przejechania będzie nie więcej niż 5-10 km.

Warsztaty prowadzone będą przez instruktora turystyki rowerowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz specjalistów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu legitymujących się dużym doświadczeniem w poruszaniu się rowerem po Elblągu.

 

Zgłoszenia:

Aby umówić się na zajęcia prosimy o zgłoszenie na adres marek.kamm@mosir.elblag.eu w tytule wpisując Warsztaty rowerowe. W treści proszę podać czego oczekuje się po spotkaniu (co sprawia Tobie trudność, czego się obawiasz, czego nie umiesz) oraz zawrzeć jak najwięcej informacji, np.:

- w jakich rejonach miasta chciałbyś trenować jazdę?

- jakie tematy najbardziej Ciebie interesują: przewóz dzieci, zakupów itp.?

- podaj swoje najczęstsze cele podróży (praca, szkoła, sklep, park, plac zabaw itp.)

- jakie masz dotychczasowe doświadczenie rowerowe?

- czy posiadasz prawo jazdy i czy używasz samochodu?

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Na czwartą edycję warsztatów zapraszamy 14 września, w sobotę, o godz. 10. Spotykamy się na placu Jagiellończyka.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A może ktos wyjaśni jak się zachować na przejeździe na Komenskiego przy Grunwaldzkie w strone Sadowej? Przejzad konczy sie przed chodnikiem. Kiedy mam zsiąść z roweru, jeszcze na przejezdzie czy już na chodniku, żeby zachować sie zgodnie z przepisami? Czy moze jakis baran nie pomyślał, żeby domalowac te kilka metrów sciezki za przejazdem? Takich kwiatków jest kilka w Elblągu.
 • tylko niech nie jadą ul. Robotniczą w stronę Zawady bo na wysokości rynku pozabijają się o stojące na ścieżce słupy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rowerzysta,(2019-09-11)
 • ciekawe jaki idiota taką ściezkę wykonał, zatwierdził, odebrał, i dopuścił do użytkowania. wszyscy odpowiedzialni powinni być wywaleni z roboty na zbity pysk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cyklista(2019-09-11)
 • na załaczonym obrazku widzimy droge rowerowa na ul browarnej. Za chwilę rowerzysci dojada do konca drogi dla rowerow i beda zmuszeni przejsc na prawa strone, tam pojada droga rowerowa do skrzyzowania z ul. obroncow pokoju gdzie droga dla rowerow nagle sie urywa. Co rowerzysta ma zrobic dalej? kto to tak zaprojektował kto zatwierdził? o ile pamietam gdy to budowano przewodniczacym rady miejskiej byl ten karierowicz wcisla i jego przydupasy z PO. A za projekt byl odpowiedzialny wroblewski i slonina bo to chyba jeszcze za ich czasow projektowano ta ulice. Czy oni maja nas za idiotow? gdzie kontynuacja drogi dla rowerow? I w druga strone tzn w strone strazy pozarnej ul browarna bez drog rowerowych. to jest skandal!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  korba666(2019-09-13)
Reklama