UWAGA!

Weekend pełen tańca

2015-10-13
13:00
Weekend pełen tańca

 Teatr Ruchu Ocelot oraz Formacja Standardowa Jantar-Elbląg to gwiazdy Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, zobaczymy ich na wieczornych galach, na których nie zabraknie również Orkiestry Filharmonii z Grodna. Już w najbliższy weekend Elbląg stanie się stolicą tańca, którą odwiedzi niemal tysiąc tancerzy z całego świata.

Listy startowe są jeszcze otwarte, a już jest na nich ponad 574 startów. Zgłoszone pary pochodzą z 22 krajów w Europie i na świecie, w tym: z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Malty, Węgier, Kazachstanu, Niemiec, Austrii, Chin, Hiszpanii, Bułgarii, Białorusi, Francji i Izraela.
      
       - Zainteresowanie Międzynarodowym Festiwalem Tańca Baltic Cup jest naprawdę duże – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”, koordynator projektu „Let’s dance together”. – Odwiedzi nas niemal tysiąc tancerzy, sędziowie, działacze taneczni, a na widowni będzie kilka tysięcy osób. To wielkie przedsięwzięcie, a dla nas doskonała możliwość promocji sportu tanecznego.
      
       Międzynarodowemu Festiwalowi Tańca Baltic Cup towarzyszyć będą pokazy specjalne. Na sobotniej gali zaprezentuje się Teatr Ruchu Ocelot w trzech wejściach pokażą fragmenty spektaklu sztuki ruchu "Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira. To opowiedziane językiem pantomimy i zapierających dech w piersi akrobacji oraz powietrznego tańca miłosne perypetie bohaterów sztuki pokazane w krzywym zwierciadle współczesności – wielkiej korporacji. Spektakl zrealizowany został z okazji 451. urodzin Williama Szekspira na zaproszenie Dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ocelot zaprezentuje układ Contorsion, Floor acrobatic oraz Cyr Wheel Tango, czyli układy taneczno-gimnastyczne, trio akrobatyczne, układ ze stalowym kołem wirującym na parkiecie.
      
       W niedzielę na parkiecie zaprezentują się elblążanie. Zatańczy Formacja Jantar-Elbląg w choreografii „Modern Emotions”, którą wywalczyli wicemistrzostwo Polski Formacji Standardowych. Formacja Jantar-Elbląg zatańczy choreografię przygotowaną przez Ariane Schiessler, zainspirowaną muzyką filmową m.in. z filmu „50 twarzy Grey’a”. To bardzo dynamiczny układ, pełen nowoczesnych rozwiązań, który tworzy spójną całość z energetyzującą muzyką. W niedzielę wystąpią również tancerki z UKTS Destination.
      
       Zawodom tanecznym towarzyszyć będą również inne działania, których ogniwem łączącym będzie szeroko rozumiany sport taneczny. Będą to seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych. Wszystko to odbywa się w ramach projektu "Let's dance together!".
      
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w dniach 16-18 października, w hali Centrum Sportowo- Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135. Bilety na Baltic Cup są do nabycia w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Bilety dla osób powyżej 18. roku życia na trybuny kosztują 10 zł, osoby poniżej 18. roku życia obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w kasie.
      
      
Projekt „Let’s dance together” realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport.
      
       Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
      
       Patroni medialni: TVP Olsztyn, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Radio Olsztyn,
       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski.
------- Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej