UWAGA!

Weekend z tańcem

 Elbląg, Weekend z tańcem

W najbliższy weekend w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędą się dwa turnieje taneczne. W sobotę na parkiecie sali widowiskowo-sportowej „Światowida” zatańczą najmłodsi uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych przez instruktorów Centrum Tańca „Promyk”, zaś w niedzielę rywalizować będą ze sobą bardziej doświadczeni tancerze podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”.

Co roku na wiosnę organizowany jest Pokazowy Turniej Tańca „Bażant” - pierwszy turniej dla tancerzy trenujących pod okiem instruktorów Centrum Tańca „Promyk”. - Prezentować się będą nie tylko uczestnicy naszych sekcji, ale także dzieci, które uczymy tańca w przedszkolach i szkołach – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk”. – Dodam, że Pokazowy Turniej Tańca „Bażant” został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Elbląg.
       Sobotni turniej rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do ok. 16. W pierwszej części prezentowane będą różne formy tańca oraz gimnastyka artystyczna, zaś w drugiej, która rozpocznie się o godz. 15, na parkiecie zobaczymy taniec towarzyski w wykonaniu uczestników kursów, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, uczestników Dziecięcej Akademii Tańca oraz z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. - To ważny moment zarówno dla tych najmłodszych tancerzy, ale także dla ich rodzin, które po raz pierwszy mogą zobaczyć efekty pracy naszych instruktorów z ich dziećmi – dodaje Zyta Wrzos.
       Z kolei w niedzielę, również na sali sportowo-widowiskowej CSE „Światowid”, o turniejowe punkty i wyższe klasy taneczne walczyć będą pary sportowe. Na elbląski turniej przyjeżdżają pary z całej Polski. W tym roku udział wezmą również tancerze z Rosji i Ukrainy. - Na turniej zgłosili się tancerze m.in. z Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina i Poznania, a także pary z Kaliningradu i Kijowa – informuje Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”.
       Zawody rozegrane zostaną w trzech blokach. Rywalizować będą tancerze od 8 roku życia po pary seniorskie, będące na różnym poziomie zaawansowania. Pierwszy blok rozpocznie się o godz. 11 będzie w nim można zobaczyć pary z klasa F i E. Kolejny blok startuje o godz.13. Tutaj swoje umiejętności zaprezentują głównie pary klasy D, a ponadto te z klasą E i F. Ostatni blok dla najbardziej zaawansowanych tancerzy rozpocznie się o godz. 17.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama