UWAGA!

Więcej osób na Kalbarze

 Elbląg, Więcej osób na Kalbarze
Fot. MOSiR

Już od najbliższej soboty swobodniej będzie można korzystać z atrakcji na Torze Kalbar. Zgodnie z rozporządzeniem już od 1 maja z każdego z boisk oraz toru wrotkarskiego będzie mogło korzystać po 50 osób. Przypomnijmy, że tor wrotkarski, boiska i korty tenisowe są otwarte codziennie od godz. 9 do 20.

W czwartek późnym wieczorem ukazało się nowe rozporządzenie, w którym zapisano zmiany dotyczące m. in. uprawiania sportu. Już od pierwszego dnia maja z każdego z obiektów otwartych będzie mogło korzystać jednocześnie maksymalnie 50 osób. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich spragnionych aktywności fizycznej, ponieważ oznacza to łatwiejszy dostęp do wszelkich obiektów sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu. W przypadku kompleksu, jakim jest Kalbar, z poszczególnych boisk (do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej lub nożnej) oraz z toru wrotkarskiego będzie mogło korzystać maksymalnie po 50 osób.

 

Tor Wrotkarski Kalbar wraz zkortami tenisowymi i z kompleksem boisk wielofunkcyjnychbędzie czynny przez cały tydzień od godz. 9 do 20. Z obiektu będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy, jak i zawodnicy z elbląskich klubów zgodnie z harmonogramem. Korzystanie z toru wrotkarskiego oraz boisk wielofunkcyjnych jest bezpłatne. Nie ma możliwości dokonania wcześniejszych rezerwacji. W związku z ograniczeniem liczby osób, które mogą przebywać na terenie obiektów (maksymalnie po 50 osób na każde boisko i na tor), nadal liczy się kolejność przyjścia. Sytuacja epidemiczna wymusza dokładne przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz wytycznych. Prosimy więc o dostosowywanie się do wymogów, które zawarte są w rozporządzeniu oraz próśb i zaleceń pracowników obsługi. Zgodnie z zapowiedziami wkrótce jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać ze sportu w obiektach na świeżym powietrzu, a tym samym z Toru Kalbar.

 

Tor Kalbar od 1 maja będzie czynny od poniedziałku do piątku:

9.00 – 14.45 – wejścia indywidualne dla mieszkańców

15.00 – 16.45 – zajęcia dla zawodników z elbląskich klubów

17.00– 19.50 – wejścia indywidualne dla mieszkańców (bez podziału na sesje)

 

W sobotę, niedzielę i w świętaobiekt otwarty będzie od godz. 9.00 do 19.50

 

Korty tenisowe

Korzystanie z kortów tenisowych jest odpłatne, a wejście możliwe jest jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniupod nr telefonu: 537 443 376. Opłaty za korzystanie z kortów pobierane są zgodnie z cennikiem, który znajduje się na stronie MOSiR. Korty tenisowe dostępne będą codziennie od godz. 9 do 19.50.

 

Zasady bezpieczeństwa

W trakcie korzystania z otwartych obiektów sportowych będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa tj. zachowanie dystansu społecznego, ograniczona liczba osób (maksymalnie po 50 osób na każde boisko i na tor), dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu, obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki – w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy i przed jego opuszczeniem, natomiast podczas uprawiania sportu nie ma obowiązku zakrywania twarzy.

Zapraszamy na Tor Kalbar i jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No, foliowe antyszczepionkowi bohaterowie, do boju. Może swoimi chorymi jak Wy wpisami, że ktoś umrze i będziecie z siebie dumni. Gościu z powstań padnij, dawaj swoje obrazki, Albo ten od ulotek i płodów. dawać, miejsce się marnuje. Jest szansa, ze ktoś przez Was umrze.
Reklama