UWAGA!

Wielki powrót siłacza

 Elbląg, Mariusz Bojanowski podczas treningu
Mariusz Bojanowski podczas treningu (fot. Anna Dembińska)

To był jego pierwszy start od pięciu lat. I od razu sukces. Elblążanin Mariusz Bojanowski wrócił z Międzynarodowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów z tytułem mistrza. Zwycięstwo obudziło w nim wolę walki.

Mariusz Bojanowski sporty siłowe trenuje od kilkunastu lat. Kiedyś brał udział w zawodach Strongman. Bez większych sukcesów. Po kilkuletniej przerwie powrócił w wielkim stylu, zdobywając najwyższe laury w mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce i tak zwanym martwym ciągu, które odbyły się niedawno w Zalesiu. Pokonał prawie sześćdziesięciu zawodników z Polski i zagranicy. Nie było łatwo, bo elbląski siłacz musiał podnieść aż 307 kg!
       - Wystartowałem za namową kolegów, którzy też biorą udział w podobnych zawodach – mówi Mariusz Bojanowski. - I udało się. Zdobyłem pierwsze miejsce w kategorii deadlift.
       Deadlift, czyli martwy ciąg – to ćwiczenie siłowe polegające na podnoszeniu z podłoża ciężaru do momentu, w którym wykonujący je zawodnik ma proste plecy oraz proste nogi w kolanach.
       Sukces zmotywował pana Mariusza do startu w kolejnych zawodach, choć, jak mówi, przygotowania wiele kosztują. I wysiłku, i pieniędzy. - Żeby się bawić, trzeba coś wydać – mówi elblążanin. - Na przygotowania wydałem około dwóch tysięcy zł. Tyle kosztuje siłownia, odnowa biologiczna, masaże, a potem dojazd na zawody i hotel.
       17 kwietnia pan Mariusz wybiera się na kolejne zawody, do Warszawy. - W miarę możliwości będę ćwiczył dalej, może uda mi się znaleźć jakiegoś sponsora? - ma nadzieję elbląski siłacz.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama