UWAGA!

Wielkie ściganie na torze w Ogrodnikach

 
Elbląg, Wielkie ściganie na torze w Ogrodnikach
(fot. Michał Skroboszewski)

Już w przyszły weekend (24-25 sierpnia) w Ogrodnikach pod Elblągiem na fanów sportów motocyklowych czekają mistrzostwa Polski i Puchar Polski w super enduro. Dodatkową atrakcją będzie półtoragodzinny wyścig KTM, w którym jednocześnie może wziąć udział około 100 zawodników. Zobacz zdjęcia z toru. 

W ubiegłym roku w Ogrodnikach Mieszko Gotkowski zorganizował pierwsze w historii naszego regionu mistrzostwa Polski i Puchar Polski w super enduro. Teraz poszedł za ciosem, rozszerzając rywalizację o wyścig KTM i organizując finałową rundę MP i PP.
       - Podwyższamy poprzeczkę. Będzie jeszcze więcej zawodników, emocji. Mam nadzieję, że impreza się uda, a widzowie dopiszą – mówi Mieszko Gotkowski.
       Do podelbląskich Ogrodnik przyjedzie ponad 100 zawodników, w tym krajowa czołówka super enduro na czele z Emilem Juszczakiem, ubiegłorocznym wicemistrzem świata. - Udział Emila w zawodach to dla nas zaszczyt. Zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji MP. Ciekawa będzie rywalizacja o drugie miejsce między Janem Gąsienicą z Zakopanego a moim synem Aleksandrem Gotkowskim – zapowiada organizator.
       W Ogrodnikach trwają ostatni przygotowania do zawodów. - Modernizujemy tor. Skocznie są powiększone, dołożone przeszkody, zmieniliśmy sekwencję przeskoku na jednej z prostych. W kategorii KTM zawodnicy będą mieli do pokonania 4,5-kilometrowe okrążenia, a wyścig potrwa aż półtorej godziny. Razem wystartuje nawet 100 osób. Będą mieli do pokonania cały tor super enduro, sąsiadujący z nim tor motocrossowy, przejadą przez teren żwirowni. W tych miejscach również będą mogli ich rywalizację podziwiać kibice – dodaje Mieszko Gotkowski. 

  Elbląg, Wielkie ściganie na torze w Ogrodnikach
(fot. Michał Skroboszewski)


       Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 10, kiedy to zaplanowane pierwsze treningi. Wyścigi finałowe MP i PP zaplanowano w godz. 12-16, a po nich odbędzie się piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci i jedzeniem przygotowanym przez lokalne koła gospodyń wiejskich. W niedzielę treningi rozpoczną się o godz. 9, po których odbędą się kwalifikacje i biegi finałowe MP i PP. Na godz. 16 zaplanowano wspominany już wyścig KTM.
       Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie kibiców. Do Ogrodnik najlepiej będzie dostać się samochodem i zaparkować na strzeżonym parkingu, który powstanie specjalnie na zawody niedaleko od miejsca ich rozgrywania.
      


       Patronem medialnym zawodów jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama