UWAGA!

Wielkie ściganie w Elblągu

 
Elbląg, Kolarze będą się ścigać w centrum Elbląga
Kolarze będą się ścigać w centrum Elbląga (fot. MS, archiwum portEl.pl)

50 pętli po 1200 metrów każda – taki dystans czeka uczestników I Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Elbląga. Do naszego miasta przyjadą w niedzielę, 10 września, zawodnicy z najlepszych polskich grup kolarskich.

CCC Polsat Polkowice i Domin Sport – to tylko niektóre z grup kolarskich, które przyjadą w niedzielę do Elbląga. Honoru gospodarzy bronić będą zawodnicy z Krismar BIG Silvant Team. Uczestników wyścigu czeka kryterium uliczne prowadzące: Hetmańską Tysiąclecia, Rycerską i Giermków. W sumie 50 pętli po 1200 metrów każda. Start i metę zlokalizowano na ul. Hetmańskiej, początek o godz. 15.30. Wyścig jest wpisany w oficjalny kalendarz Polskiego Związku Kolarskiego.
       - Chcemy coś ruszyć w Elblągu. W ubiegłym roku rywalizowaliśmy na Modrzewinie, ale doszliśmy do wniosku, że bardziej prestiżowym miejscem jest centrum miasta – mówi Adam Wadecki, główny organizator wyścigu.
       I Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Elbląga będzie „wisienką na torcie” podczas kolarskiej niedzieli. Miłośnicy dwóch kółek opanują bowiem centrum miasta od samego rana. O godz. 10 rozpocznie się ostatnia konkurencja Enduroman, w którym kolarze będą rywalizować na 20-kilometrowej trasie. O godz. 11.30 odbędzie się rywalizacja dzieci na na tak zwanych rowerkach biegowych, po nich ta trasę wyruszy młodzież. - Żak, młodzik, junior młodszy, junior, orlik - praktycznie wszystkie wszystkie kategorie wiekowe. Wystartują szkółki kolarskie z naszego województwa i z województw ościennych. Spodziewamy się 100 młodych kolarzy ze szkółek kolarskich z Warmii i Mazur – wyjaśnia Adam Wadecki.

  Elbląg, Na wyścig zaprasza Adam Wadecki
Na wyścig zaprasza Adam Wadecki (fot. Michał Skroboszewski)


       W zawodach mogą wziąć udział także dzieci i młodzież, która nie jest zrzeszona w klubach. Wystarczy rower, kask na głowę i można ruszać na trasę. „Amatorzy” będą klasyfikowani w osobnym rankingu. Dystans wyścigów dla dzieci i młodzieży będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. - Zachęcamy wszystkich, żeby przyszli i wzięli udział – zachęcał organizator wyścigu.
       Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 8 rano. Start w zawodach jest bezpłatny. Wpisowe obowiązuje jedynie w konkurencji Enduroman.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Impreza i pomysł godne, brawo! Malutka łyżka dziegciu: nie za duże te pętle? Dla ścigającego się rowerem szosowym chyba trochę ciasne to kółko;) Pozdrawiam zawodników i organizatorów, powodzenia!
 • Pytanie do organizatorów Enduromana. Ile w końcu ma ta pętla 1,2km czy 1.8km jak to jest podane przy opisie Enduromana? Czy rowery triathlonowe też są dopuszczone do zawodów ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Concamistrzempolski(2017-09-05)
 • Już widzę zalew negatywnych komentarzy malkontentów. Nic się w mieście nie dzieje to ŹLE, coś się dzieje też ŹLE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  8
  jtjtjtt(2017-09-05)
 • A w regulaminie 1 kryterium ulicznego o puchar bla bla stoi że enduro o 9.00 ! To w końcu o której??? www.pzkol.pl
 • @Solony - Zgadza się, ciasno, w szczególności gardziel hetmańska/ giermków. Po paru dniach deszczu może być dużo piachu na drogach, ktoś się wyłoży i wszyscy polecą na zakrętach. skrzyżowanie 1000 Lecia Hetmańska wygląda słabo, Hetmańska Giermków również nie najlepiej - wąski gardziel. Trasa oczywiście prestiżowa, jednak moim zdaniem za ciasno i za mała pętla.
 • Dzieki temu trasa choć odrobinę będzie interwałowa. Będzie walka o jak najlepszą pozycję przy wejściu w zakręt, moim zdaniem jest ok. Bez tego byłoby nudno i non stop średnia 50/h
 • Inicjatywa ok, ale trasa żart. 1200m po płaskim to się po 30 okrążeniach tak pokiełbasi, że nie będzie wiadomo o co chodzi. Jedyny ratunek to zdublowany kończy wyścig. Jak już chcecie w Elblągu organizować wyścig to wykorzystajcie podjazdy pod wysoczyznę - Rongóry, Pieknolas, Dębica, Milejewo. Meta na ostro na Podchorążych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  yacholex(2017-09-05)
 • 1200m i 50 okrążeń to chyba kiepski pomysł. To że zaczną się dublować na tak krótkim okrążeniu będzie norma a podejrzewam że i po 2-3 razy i zrobi się totalny bałagan i sędziowie się w tym nie połapią. Lepszym pomysłem byłoby 5 pętli po 12km.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  0
  Laik.ale.myślący(2017-09-05)
 • @Laik.ale.myślący - Od tego jest elektronika na starcie/mecie. Zawodnicy są wyposażeni w czujniki do pomiaru czasu, które mierzą również ilość okrążeń na pętli. Brama albo mata ma starcie/mecie nie służy tylko do ozdoby, to jest część systemu pomiaru czasu zawodników. O ile nie wysiądzie elektronika, nie powinno być żadnego problemu. Mam nadzieję, że teraz wszystko wygląda jaśniej :)
 • super brawo
 • Zawodnikowi kółka też będzie liczyła elektronika?
 • Solony a nie pomyślałeś że doganiając ogon na każdym wąskim zakręcie czy nawet na wąskiej prostej maruderzy będą spowalniać tych w gazie niwelując wypracowaną przewagę ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  Laik.ale.myślący(2017-09-05)
Reklama