UWAGA!

Wielkie zawody w małym skateparku

 
Elbląg, Wielkie zawody w małym skateparku
(fot. AD)

I choć lista startowa była krótsza niż przewidywano, to i tak mogliśmy zobaczyć w akcji około 60 zawodników konkurujących wczoraj (21 września) w I Zawodach BMX w Elblągu. Była technika, widowiskowe akrobacje i parę siniaków. Każdy fan sportów rowerowych mógł zobaczyć w akcji elbląską czołówkę, a nawet obecnego mistrza Polski Rafała Kiersa. Zobacz fotoreportaż.

– Skatepark powstał dopiero kilka miesięcy temu, a już teraz można stwierdzić, że liczba osób jeżdżących na BMX-ach wzrosła 3-4-krotnie – zauważa Paweł Bukato, organizator zawodów. I to właśnie w takich przypadkach widać braki toru, jak np. brak betonu na jego środku, co ogranicza miejsce na akrobację. Nie przeszkadza to jednak w dobrej zabawie. Każdy przyszedł z uśmiechem i pasją w oczach.
       Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, a każdy ze startujących miał półtorej minuty na przejazd. W kategorii poniżej szesnastego roku życia zwyciężył Jaromir Stromski. Wśród zawodników w wieku 16-18 lat wygrał „Trocha”, a trzecie miejsce zajął pochodzący z Elbląga Filip Laskowski. W kategorii pełnoletnich, czyli 18 lat + wygrał Rafał Kiers z Olsztyna.
       Wszyscy, którzy wczoraj stawili się na ul. Mickiewicza, byli pod ogromnym wrażeniem poziomu prezentowanego przez zawodników.
       – Niektórzy robili triki po raz pierwszy i im to wychodziło. Zauważalny był ogromny progres. Niektórzy z zawodników trenowali mniej i świetnie sobie poradzili. Inni jeździli z kolei od rana do nocy, zostawiając na skate parku mnóstwo zdrowia i serca. I dało się to zauważyć podczas przejazdów – dodaje Paweł Bukato.
       Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Zarówno zawodnicy, jak i widzowie świetnie się bawili, a między innymi o to chodzi w widowiskowych sportach, do których zalicza się jazda na rowerach BMX.
      

 

Teraz pozostaje nam czekać na kolejną edycję, która, miejmy nadzieję, zawita do nas niebawem. Wtedy na pewno możemy spodziewać się większej ilości elblążan na podium. W sobotę ograniczało ich to, że od niedawna mają gdzie trenować, podczas gdy zawodnicy w innych miastach taki skate park mają od lat. Możemy być jednak dobrej myśli, bo zaangażowanie i zapał, jaki prezentują zawodnicy, napawa optymizmem.
      
      

mm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama