UWAGA!

Wiosenny kraul i motylek

 Elbląg, Na "Dolince" rywalizują pływacy
Na "Dolince" rywalizują pływacy (fot. Michał Skroboszewski)

Po dwóch latach przerwy do Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka“ wróciła Elbląska Wiosna Pływacka. Na starcie pojawili się najmłodsi adepci pływania. Zobacz zdjęcia z zawodów.

Długość basenu - 25 metrów, temperatura wody - 27 stopni. Cel: wygrać. - Wiadomo, że każdy chce wygrać, ale zobaczymy jak nam pójdzie. Jak nie uda się w jednej konkurencji, to może w innej pójdzie nam lepiej - mówią uczestnicy.

Honory gospodarzy pełnią pływacy z UKP „Jedynka“. Łatwo dostrzec, komu kibicować, pływaków z „Jedynki“ wyróżniają czerwone czepki. Drugim elbląskim klubem, który wystawił swoją reprezentację na dzisiejsze zawody jest „Pirat“. W związku z tym, niektóre starty mają też wymiar derbowy. - Nie zastanawialiśmy się nad tym. Kibicujemy po prostu naszym kolegom - tłumaczą pływacy.

- Dziś pływają zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi. Będą rywalizować na wszystkich możliwych dystansach i stylach, jakie przewiduje się dla danego wieku. To dla nas szczególne zawody, ponieważ są to pierwsze po okresie pandemii zawody z otwartą widownią - mówi Katarzyna Jureko, prezes UKP Jedynka, organizatorka zawodów.

Zawody potrwają do popołudnia. Wyniki można śledzić tutaj.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama