UWAGA!

"Worek" medali dla Ataku

 
Elbląg, "Worek" medali dla Ataku
fot. nadesłana

W miniony weekend w Poznaniu po raz pierwszy w historii Polskiego Programu Olimpiad Specjalnych odbył się I Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych. IKS Atak przywiózł z turnieju 9 medali.

Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Wielkopolskie - Poznań, który gościł 60 zawodników z 8 oddziałów regionalnych. Turniej odbył się według oficjalnych przepisów Olimpiad Specjalnych Polska, a podczas ceremonii otwarcia zawodnicy złożyli słowa przysięgi: ‘’Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.’’
       Region warmińsko- mazurski reprezentowało 10 zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych ‘’Oni w Ataku’’, który działa przy IKS ‘’Atak’’.
       W pierwszym dniu turnieju odbył się trening obserwowany, podczas którego zawodnicy zostali sklasyfikowani do odpowiednich grup startowych. Ostatecznie nasza ekipa zdobyła 9 medali i jedno czwarte miejsce:
       cztery złote - Weronika Fercho, Michał Weroński, Konrad Szumski, Marcin Liszcz
       dwa srebrne - Anna Rybicka, Mirosław Kostka,
       trzy brązowe- Mateusz Bielecki, Adam Wiśniewski, Michał Bryl
       czwarte miejsce – Maria Mierzwińska
       Wszyscy judocy zaprezentowali wyjątkowe judo, pełne emocji, woli walki, wzruszeń i emocji. Jesteśmy dumni, że nasi zawodnicy mogli zaprezentować na krajowej arenie umiejętności, które długo przyswajali i doskonalili na treningach. Każdy z nich odniósł sukces na miarę swoich możliwości, a wszystko to było możliwe dzięki wsparciu wspaniałych i życzliwych nam osób. Dziękujemy trener sekcji pani Katarzynie Wanatowskiejza przygotowanie i walkę o każdego zawodnika, dyrekcji klubu IKS ’’Atak’’ za pomoc w organizacji wyjazdu, rodzicom za opiekę i doping. Dziękujemy serdecznie.
      
IKS Atak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama