Wreszcie zaczęli (okręgówka)

Po dość długiej przerwie zimowej wreszcie na boiska wybiegły zespoły z ligi okręgowej. Z sześciu zespołów z naszego regionu trzy zdołały wygrać swoje mecze. Nie powiodło się jedynie Concordii Elbląg, Syrenie Młynary i Wałszy Pieniężno.

Najwyższej sklasyfikowany z naszych zespołów MGKS Tolkmicko na inaugurację rundy wiosennej pokonało na własnym boisku 2:1 GKS Wikielec. Po pierwszej dość wyrównanej połowie w lepszych nastrojach na przerwę schodzili piłkarze z Wikielca, którzy w 40 min. po strzale Figurskiego prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie podopieczni trenera Adama Borosa wzięli się za odrabianie strat, ale bardzo długo nie potrafili sforsować obrony rywali. Udało im się to dopiero w 80 min., kiedy do bramki rywali trafił pozyskany z IV-ligowej Olimpii Elbląg Radosław Grygrowski. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, już w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Przemysław Brzeziński. Tym samym MGKS Tolkmicko zdobył trzy punkty i utrzymał się na trzecim miejscu w tabeli.
     Pewne zwycięstwo zanotowała natomiast ekipa Błękitnych Orneta, która na własnym boisku pokonała 2:0 Wałszę Pieniężno. Wyrównana walka toczyła się jedynie w pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie przewagę osiągnęli piłkarze z Ornety, którzy udokumentowali ją zdobyciem dwóch bramek. Najpierw w 75 min. bramkarza rywali pokonał Tomasz Gołębiewski, a na trzy minuty przed końcem wynik spotkania na 2:0 ustalił Kamil Baczewski.
     Kolejnym z zespołów z naszego regionu, który na inaugurację zdobył trzy punkty, jest Zatoka Braniewo. W pojedynku z Czarnymi Rudzienice oba zespoły stworzyły co najmniej po trzy stuprocentowe sytuacje, ale ani Zatoka, ani Czarni nie potrafili ich wykorzystać. Losy meczu rozstrzygnęły się tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. W 87 min. rzut karny pewnie wykorzystał Jacek Gawryś, dając Zatoce zwycięstwo i trzy punkty.
     Inauguracji rundy rewanżowej do udanych nie zaliczą na pewno piłkarze Syreny Młynary, którzy na wyjeździe przegrali z wiceliderem Startem Nidzica 0:2. Pierwsza bramka padła już w 11 minucie z rzutu karnego, a zdobył ją Sobotka. Jeszcze w tej samej połowie po raz drugi sędzia wskazał na rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ponownie podszedł Sobotka, jego pierwszy strzał obronił wprawdzie bramkarz Syreny, ale przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia. Mecz zakończył się wygraną Startu 2:0.
     Ostatni z naszych zespołów Concordia Elbląg uległa w Stawigudzie z tamtejszym GKS 0:2. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej kibice wreszcie doczekali się bramek. Obie zdobyli jednak piłkarze ze Stawigudy. Najpierw w 50 min. Matera pewnie wykorzystał rzut karny, a kwadrans później ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 2:0.

Komplet wyników 17. kolejki: Błękitni Orneta - Wałsza Pieniężno 2:0 (0:0), Start Nidzica - Syrena Młynary 2:0 (2:0), GKS Stawiguda - Concordia Elbląg 2:0 (0:0), Zatoka Braniewo - Czarni Rudzienice 1:0 (0:0), MGKS Tolkmicko - GKS Wikielec 2:1 (0:1), Olimpia Olsztynek - Tęcza Miłomłyn 1:0 (0:0). Niedzielne mecze: Iskra Narzym - Grunwald Frygnowo oraz Dziadek Ossa Biskupiec Pomorski - Olimpia Kisielice zostały przełożone.