UWAGA!

Wspólna pasja

 
Wspólna pasja
fot. nadesłana

Już od marca trwają zajęcia w ramach projektu pn.: „Mamo, tato zatańcz ze mną” w ramach, którego dzieci wraz z rodzicami poznają tajniki tańca towarzyskiego.

Na zajęciach starsi i młodsi uczestnicy przeniosą się na gorącą Kubę, ucząc się cha-chy, wyobrażając sobie karnawał w Brazylii, zatańczą sambę, a poznając kroki dostojnego walca, wczują się w atmosferę XX -wiecznego Londynu.
       - Z relacji instruktorów wynika, że łatwiej wiedzę przyswajają dzieci. Mają one, więcej energii niż dorośli i trzeba ich aktywność ukierunkować na wyznaczone zadanie - mówią organizatorzy. - Dorośli są bardziej zamknięci, trudniej im się przełamać oraz otworzyć. Obecne początkowy lęk i obawa stopniowo zamieniają się w pewność i wiarę we własne siły i możliwości.
       Wspólne zajęcia – tańce i zabawa to sposób, aby zarówno mali jak i duzi mieli dobrą formę oraz dobry humor.
       - Rodzic jest dla swojego dziecka wzorem do naśladowania – dodają organizatorzy zajęć. - Jeżeli chce, żeby dziecko kochało ruch, musi pokazać mu, że jemu samemu aktywność fizyczna sprawia wielką przyjemność. Rozbudzenie potrzeby aktywności fizycznej w życiu dzieci we wczesnym wieku, buduje solidne fundamenty pod dobre nawyki w życiu dorosłym. Wpływa to nie tylko na rozwój społeczny i osobowy ale także zwiększa szanse na zdrowe i długie życie.
       Udział w zajęciach tanecznych to nie tylko nauka kroków, aktywność fizyczna to również wspólnie spędzony czas i budowanie więzi rodzinnych.
       Taniec jest taką formą aktywności, którą można zacząć uprawiać w każdym wieku.
       - W naszym kraju, żeby potańczyć trzeba czekać na jakąś okazję: wesele, bal sylwestrowy – mówi jeden z rodziców, uczestnik zadania. – Dzięki tym zajęciom mogę potańczyć, poprawić swoje umiejętności i kondycję i na dodatek spędzić czas z dzieckiem.
       Zajęcia odbywają się na profesjonalnych salach tanecznych z lustrami. Uczestnicy mogą obserwować swoje postępy na bieżąco oraz poprawiać błędy i niedociągnięcia.
       Podsumowaniem zajęć będzie udział w zbliżającym się Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym „Pomosty”, które odbędzie się 23 czerwca na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
      
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Joanna Karpiuk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)