UWAGA!

Wycieczka do pałacu w Powodowie

 
Elbląg, Wycieczka do pałacu w Powodowie
fot. MOSiR

Zaczął się kolejny rok szkolny, więc do kalendarza imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wracają Miejskie Wycieczki Rowerowe. Celem naszej wrześniowej jazdy będzie barokowy dwór w Powodowie. Startujemy w niedzielę, 15 września, o godzinie 10.

Wrześniowa jazda będzie prowadziła po urozmaiconych terenowo drogach. Zapoznamy się z różnego rodzaju drogami asfaltowymi, a nawet krótkim odcinkiem bruku. Płaska trasa po Żuławach Wiślanych zostanie urozmaicona delikatnym wjazdem na krawędź Pojezierza Iławskiego. A nade wszystko będzie zabytkowy, późnobarokowy pałac w Powodowie z XVIII wieku. Do przejechania będzie około 54 km. Trasa: Elbląg – Wikrowo – Jegłownik – Gronowo Elbląskie – Zwierzno – Stare Dolno – Powodowo – Stankowo – Nowe Dolno – Krzewsk – Żurawiec – Raczki Elbląskie – Elbląg. Przed wycieczką zobacz mapę.

Dwór w Powodowie przeszedł w ostatnich latach gruntowny remont, obejmujący w zasadzie wszystkie elementy konstrukcji – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. Dzięki uprzejmości pana Leszka Wójcika będziemy mieli okazję zajrzeć do jego środka, podczas gdy fachowym komentarzem, to co widzimy opatrzy pan Lech Słodownik, przewodnik historyczny i regionalista.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, a udział w niej jest bezpłatny.

Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach wszystkich typów, za wyjątkiem konstrukcji szosowych. Prosimy także pamiętać o stosownym do pory roku ubiorze – przypomina Marek Kamm. 

Kontynuując konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – dodaje Marek Kamm z MOSiR.

Niedzielna wycieczka wpisuje się w elbląskie dni Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu dla pierwszych 30 uczestników mamy przygotowane okolicznościowe gadżety. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. 

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Ruszamy w niedzielę, 15 września, o godzinie 10.00 z placu pod katedrą Świętego Mikołaja.

 

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama