UWAGA!

Wycieczka rowerowa do mostów na Nogacie

 
Elbląg, Wycieczka rowerowa do mostów na Nogacie
fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej. Listopadowa wyprawa dla fanów dwóch kółek będzie prowadziła po Żuławach Wiślanych, których krajobraz uległ w ostatnich latach dużym zmianom. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Start zaplanowano na 19 listopada (niedziela) o godzinie 10 z placu Katedralnego.

- To już dziewiąta w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. Wycieczka będzie prowadziła z Elbląga przez Władysławowo, Kazimierzowo, Bielnik II, Kępki, Jazową i Janowo do Elbląga. Łączna długość trasy wynosi około 30 kilometrów.
       - Zapraszamy na wycieczkę podczas której obejrzymy nowe mosty na Nogacie w ciągu nowopowstającej drogi ekspresowej S7, które znajdują się w miejscowości Jazowa – wyjaśnia Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na odpoczynki i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
      
       Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i krótkich odcinkach dróg płytowych i gruntowych. Dla pierwszych 20 uczestników organizatorzy przygotowali odblaski przydatne w warunkach jazdy podczas coraz krótszego dnia oraz mapy ufundowane przez Urząd Gminy w Elblągu. Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego na trasie naszej jazdy.
       Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i poznać ciekawe miejsca.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama