Wygrali eliminacje (siatkówka)

Elbląg, Wygrali eliminacje (siatkówka)

Siatkarze na siedząco Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg wygrali drugi turniej eliminacyjny mistrzostw Polski rozegranych w Busku Zdroju i z pierwszego miejsca awansowali do finału, który odbędzie się we wrześniu w Jeleniej Górze.

Jak na obrońców tytułu mistrzowskiego przystało, siatkarze Ataku Elbląg pokazali, że w tym sezonie także poważnie myślą o wywalczeniu tytułu mistrza Polski i w drugim turnieju eliminacyjnym wygrali wszystkie swoje mecze oddając przeciwnikom zaledwie jednego seta. W miniony weekend w Busku Zdroju został rozegrany drugi i zarazem ostatni turniej eliminacyjny MP. Elblążanie w czterech rozegranych meczach zdobyli komplet punktów, co w łącznej klasyfikacji dało im pierwsze miejsce.
     Drużyna Ataku już na samym początku gładko pokonała reprezentację Kielc 3:0 w setach do 17, 17 i 25. W drugim i trzecim meczu zespół Tomasza Woźnego kolejno pokonał 3:0 drużyny z Wrocławia i Katowic. Najcięższą przeprawę elblążanie mieli w ostatnim meczu z drużyną ze Szczecina. W pierwszym secie nasi siatkarze musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając 21:25. W drugim secie walka była bardzo wyrównana, ostatecznie jednak lepszy okazał się Atak wygrywając 27:25. Dwa kolejne sety były już zdecydowanie popisem dobrej gry elblążan, dzięki czemu zespół Tomasza Woźnego wygrał cały mecz 3:1.
     Już we wrześniu elblążanie staną przed trudnym zadaniem obrony tytułu mistrzowskiego. O powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu będzie trudno, gdyż mecze rozgrywane będą na terenie ich najgroźniejszego przeciwnika. Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju eliminacyjnym Atak przegrał tylko jedno spotkanie właśnie z gospodarzami finałów drużyną z Jeleniej Góry. Mimo tego cała elbląska ekipa zapowiada walkę do końca i nie dopuszcza do siebie innej myśli jak tylko zwycięstwo i wywalczenie drugi raz z rzędu tytułu Mistrza Polski.

Zespół ataku zagrał w składzie: Grzegorz Subocz, Tomasz Woźny, Michał Suliga, Jarosław Czyżewski, Janusz Salwark, Andrzej Młynarczyk, Jan Maliszak, Jan Skapowicz i Łukasz Biedrzycki