Wygrana na początek (piłka ręczna)

Elbląg, Najwięcej bramek dla elbląskiej drużyny zdobyła Valeriia Zoria
Najwięcej bramek dla elbląskiej drużyny zdobyła Valeriia Zoria (fot. AD)

Od zwycięstwa rozpoczęły Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga zawodniczki Startu Elbląg. Elblążanki pokonały brązowe medalistki minionego sezonu Politechnikę Koszalińską 27:22. Zobacz zdjęcia z meczu Startu.

Rywalizacja o Puchar Prezydenta Elbląga potrwa trzy dni, a walczyć o niego będą cztery zespoły grające w superlidze kobiet (Start Elbląg, Politechnika Koszalińska, Pogoń Szczecin, MKS Lublin) oraz jeden pierwszoligowy (Sambor Tczew). W spotkaniu inaugurującym imprezę gospodynie zmierzyły się z Politechniką Koszalińską, którą bez większych problemów pokonały 27:22. Początek meczu nie zapowiadał łatwej przeprawy podpieczonych Antoniego Pareckiego. Oba zespoły rozpoczęły od serii błędów, co przełożyło się na wynik. Po 6 minutach gry tablica świetlna wskazywała 1:1. Kolejne minuty to już lepsza postawa elblążanek, które w końcu znalazły sposób na defensywę koszalinianek. W 11. minucie Monika Aleksandrowicz podwyższa prowadzenie Elbląga na 5:2. Rywalki miały ogromne problemy w grze ofensywnej, elblążanki natomiast skrupulatnie to wykorzystywały i wyprowadzały skuteczne kontry. Po 30 minutach gry Start prowadził 13:7. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, nadal na parkiecie dominowały gospodynie. W bramce Ewelinę Kędzierska zastąpiła Ewa Sielicka, która w 34. minucie nie dała się pokonać z siódmego metra drugiej najlepszej strzelczyni minionego sezonu Joannie Załodze. W dalszym ciągu z dobrej strony prezentowała się Zoria Valeriia oraz Joanna Waga. W 37. minucie, po golu nowej rozgrywającej, Start prowadził już dziesięcioma bramkami (19:9). Elblążanki kontrolowały wynik i utrzymywały wysoką przewagę aż do 54. minuty (27:17). W ostatnich minutach spotkania w szeregi elbląskiej drużyny wdarło się rozluźnienie. Start nie zdołał zdobyć już żadnego gola, rywalki natomiast zdobyły ich aż pięć. Mecz zakończył się wynikiem 27:22.

Start Elbląg – Politechnika Koszalińska 27:22 (13:7)

Start: Kędzierska, Sielicka - Zoria 6, Szymańska 5, Aleksandrowicz 4, Grzyb 4, Waga 4, Wolska 3, Koniuszaniec 1, Cekała, Jędrzejczyk, Klonowska, Karwecka, Jałoszewska, Sądej.
       Politechnika: Czarna, Piechnik - Załoga 5, Kobyłecka 4, Dąbrowska 4, Odrowska 3, Chmiel 2, Nowicka 2, Błaszczyk 1, Kot 1, Łaca, Lisewska, Koprowska, Winter.

W drugim spotkaniu rozegranym w piątkowy wieczór Pogoń Szczecin pokonała MKS Lublin 31:24 (12:10).