Wyniki ELH

Elbląg, Wyniki ELH

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, po raz drugi z rzędu, mistrzem Elbląskiej Ligi Halowej została Energa Kogeneracja. Mimo tego emocji nie zabraknie do końca, gdyż walka toczy się jeszcze i dwa pozostałe miejsca na podium. Natomiast w I lidze w sprawie awansu wszytskie karty zostały już rozdane. Na kolejkę przed końcem nominację do SuperLigi zapewniły sobie Decoro o C.R.P. Wopal.

SuperLiga
       Energa Kogeneracja drugi z rzędu tytuł mistrzowski przypieczętowała w minioną niedzielę wygraną z AC Mapei. Spotkanie drużyn z górnej części tabeli mogło się podobać zgromadzonej w hali MOS publiczności. Mimo, że spotkanie było dość wyrównane, to lepiej w podbramkowych sytuacjach radzili sobie zawodnicy Energi, którzy po pierwszej połowie i bramkarz Przemysława Sambora oraz Adama Biangi prowadzili 2:0. Wprawdzie po przerwie AC Mapei miało swoje sytuacje by zmienić niekorzystny wynik, ale to rywale znów popisali się lepszą skutecznością. Na trzy minuty przed końcem meczu, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Przemysław Sambor i w tym momencie stało się jasne, że Energa tego meczu już nie przegra. Ambitnie walczące AC Mapei w ostatniej minucie zdobyło bramkę honorową, której autorem okazał się Mateusz Tymiński.
       Bardzo ciekawie za to zapowiada się walka o dwa pozostałe miejsca na podium. A wszystko za sprawą porażek, jakie zanotowały Bogdanka i DRE. Ci pierwsi przegrali z NORTHSERVIS-PSP 2:4, ale zdołali utrzymać drugą pozycję. Natomiast porażka DRE z Asenhajmerem kosztowała ich spadek na czwarte miejsce.
       Do rywalizacji o miejsce na podium włączył się Hydroton Dream, który dzięki wygranej z BTH aż 13:2 awansował w tabeli na trzecie miejsce. Było to najwyższe w tej kolejce zwycięstwo w SuperLidze. Łupem strzeleckim podzieliło się aż siedmiu zawodników Hydrotonu Dream, a najczęściej do bramki rywali trafiał Tomasz Nowicki, który trzykrotnie umieścił piłkę w siatce. Po dwa razy tej sztuki dokonali Adam Siemaszko, Patryk Nowicki i Paweł Bieńko, a po jednym trafieniu zaliczyli: Tomasz Czerniak, Zbigniew Piasta i Tomasz Szczepański.
       O dwa pozostałe miejsca na podium walczy jeszcze sześć zespołów, dlatego można się spodziewać, że zaciętą rywalizację kibice będą oglądali do ostatniej kolejki. Ciekawie jest także w dole tabeli. Wprawdzie z SuperLigą mogą się już pożegnać piłkarze BTH, natomiast nadal pozostaje zagadką kto jeszcze znajdzie się w gronie spadkowiczów. Spokojne o swój byt w SuperLidze nie mogą jeszcze być: Stokrotki, Metrotest, Exclusive Sport/PC Koni, NORTHSERVIS-PSP oraz Asenhajmer. To z grona tych ekip zostanie wyłoniona drużyna, która na koniec sezonu pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową.
       Wyniki 11. kolejki:
       Hydroton Dream - BTH 13:2 (6:1)
       1:0 - Michał Morus (6.), 2:0 - Bieńko (7.), 3:0 - Czerniak (8.), 4:0 - Szczepański (10.), 4:1 - Borecki (12.), 5:1 - Tomasz Nowicki (14.), 6:1 - Siemaszko (15.), 7:1 - Bieńko (16.), 8:1 - Patryk Nowicki (24.), 9:1 - Patryk Nowicki (25.), 10:1 - Tomasz Nowicki (25.), 11:1 - Siemaszko (27.), 12:1 - Tomasz Nowicki (27.), 12:2 - Borecki (30.), 13:2 - Piasta (30.).

Wiarus - AKS Stokrotki 5:4 (1:2)
       0:1 - Mróz (4.), 0:2 - Bałdyga (15.), 1:2 - Bukowski (15.), 2:2 - Bukowski (19.), 2:3 - Mróz (23.), 3:3 - Pokrątka (23.), 4:3 - Mieszko (27.), 5:3 - Mieszko (29.), 5:4 - Piekarski (30.).

Służby Miejskie - Metrotest 2:6 (1:2)
       1:0 - Bielski (12.), 1:1 - Zieliński (13.), 1:2 - Stępień (15.), 1:3 - Zieliński (21.), 1:4 - Bucholc (24.), 1:5 - Szaro (27.), 2:5 - Jaszkiewicz (28.), 2:6 - Zieliński (30.)

Exclusive Sport/PC Koni - REM 4:5 (2:1)
       0:1 - Andrzej Trochowski (2.), 1:1 - Oller (4.), 2:1 - Fudala (9.), 3:1 - Gapski (17.), 3:2 - Stępień (17.), 3:3 - Marcin Trochowski (19.), 4:3 - Gapski (24.), 4:4 - Marcin Trochowski (27.), 4:5 - Andrzej Trochowski (28.).

NORTHSERVIS-PSP - Bogdanka 4:2 (1:0)
       1:0 - Bojanowski (1.), 2:0 - Wojtas (18.), 3:0 - Wojtas (22.), 3:1 - Tomczyk (25.), 3:2 - Mariusz Miller (26.), 4:2 - Ratajczyk (28.).

Asenhajmer Oldboys OE - DRE 4:3 (1:2)
       0:1 - Augustyńczyk (12.), 0:2 - Augustyńczyk (13.), 1:2 - Ulaszek (15.), 1:3 - Paweł Zając (21.), 2:3 - Chrigui (25.), 3:3 - Chrigui (26.), 4:3 - Chrigui (29.).

Energa Kogeneracja - AC Mapei 3:1 (2:0)
       1:0 - Przemysław Sambor (5.), 2:0 - Bianga (13.), 3:0 - Przemysław Sambor (27.), 3:1 - Tymiński (29.).

Klasyfikacja strzelców:
       20 bramek: Przemysław Sambor (Energa)
       15 bramek: Tomasz Augustyńczyk (DRE), Daniel Czajka (Służby Miejskie)
       14 bramek: Maciej Zając (DRE)
       13 bramek: Tomasz Nowicki (Hydroton Dream)

I liga
       Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek można powiedzieć, że w I lidze karty już zostały rozdane. Po niedzielnych meczach z awansu do SuperLigi mogły się cieszyć dwie drużyny Decoro i C.R.P. Wopal. Obie zresztą solidnie zapracowały sobie na tę radość.
       Prowadzące w tabeli Decoro nie miało większych problemów by zdobyć komplet punktów w konfrontacji z Paradoksem. Już po pierwszej połowie, wygranej 4:0, było jasne, że lider także i w tym meczu zainkasuje komplet punktów. Wynik spotkania otworzył już w 2 min. Dominik Witek, a autorami kolejnych goli w tej części meczu byli: Adrian Narloch, Łukasz Szudzik i Piotr Delegacz. Ten ostatni po przerwie jako pierwszy dał także sygnał do strzelania kolejnych goli. Przewaga lidera była aż nadto widoczna, co przełożyło się także na kolejne bramki. Gol Piotra Delegacza, oraz dwa kolejne trafienia jakie dołożył Dominik Witek, sprawiły że Decoro ostatecznie wygrało aż 7:0.
       Zdecydowanie trudniej wygrana przyszła wiceliderowi. C.R.P. Wopal wprawdzie pokonał Zryw, choć wygraną musiał niemal „wyszarpać” rywalowi. Wszystko zaczęło się jednak zgodnie z planem. Już w 4 min. na listę strzelców wpisał się Damian fedeczko, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Michał Lewandowski. Wprawdzie jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową strzelił Maciej Chwoszcz, ale w drugiej odsłonie bramkarza Zrywu pokonał Jakub Wojtkiewicz i wydawało się, że sytuacja wróciła do normy. Jak się później okazało był to dopiero początek sporych emocji. W 24 min. Zryw po golu Arkadiusza Jasińskiego przegrywał już tylko 2:3, a na niespełna dwie minuty przed końcem meczu, ten sam zawodnik doprowadził do remisu. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ostateczny cios zadał Wopal, a dokładnie Rafał Pietrewicz, który w jednej z ostatnich akcji dał swojej drużynie wygraną.
       Sporo emocji wzbudziło spotkanie w którym Trendy Club zmierzyło się z Dowodzeniem. Po 19 minutach Trendy po dwóch bramkach Bartosza Lubowieckiego i jednej Krzysztofa Zielińskiego prowadziło 3:0. Później do głosu doszło Dowodzenie. Pierwszego gola strzelił Paweł Studziński a na cztery minuty przed końcem trafienie kontaktowe zaliczył Bartłomiej Zaleski. Pojedynek zespołów znajdujących się w górnej części tabeli ostatecznie zakończył się wygraną Trendy Club 3:2, choć rywale bliscy byli doprowadzenia do remisu.
       Na uwagę zasługuje także kolejny awans w tabeli ZUO, które tym razem pokonało Victorię 2010 i przesunęło się na czternastą pozycję. Wygrana nie przyszła jednak łatwo bo to rywale po sześciu minutach i bramkach Macieja Żuralskiego i Cezariusza Szulca prowadzili 2:0. ZUO jeszcze przed przerwą odpowiedziało golami Adama Apanowicza oraz Pawła Dyczkowskiego i na przerwę schodziło przy stanie 2:2. Po przerwie ZUO zaaplikowało rywalom jeszcze trzy bramki, Victoria odpowiedziała zaledwie trafieniem Żuralskiego i mecz zakończył się wynikiem 5:3.
       Teraz w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej nastąpi tygodniowa przerwa, a najwcześniej na parkiet powrócą zespoły SuperLigi, które dwie ostatnie kolejki rozegrają 23 i 24 lutego. W sobotę początek rywalizacji od godz. 15.30, natomiast w niedzielę od godz. 10. Po zakończeniu ostatniego pojedynku (ok. godz. 14.15) odbędzie się wręczenie nagród u pucharów oraz zakończenie rozgrywek SuperLigi. Natomiast I-ligowcy ostatnią kolejkę rozegrają dopiero 2 marca, a pierwszy mecz zaplanowany jest na godz. 15.30. Wszystkie spotkania tradycyjnie rozegrane zostaną w hali MOS przy ul. Kościuszki.
       Wyniki 14. kolejki:
       C.R.P. Wopal - Zryw 4:3 (2:1)
       1:0 - Fedeczko (4.), 2:0 - Lewandowski (7.), 2:1 - Chwoszcz (8.), 3:1 - Wojtkiewicz (22.), 3:2 - Jasiński (24.), 3:3 - Jasiński (29.), 4:3 - Pietrewicz (30.).

Amatorzy - Lux-Car Lambada 3:5 (1:3)
       0:1 - Dudek (7.), 0:2 - Dudek (10.), 1:2 - Jarosiński (12.), 1:3 - Kowalski (15.), 2:3 - Pleszkun (17.), 2:4 - Kowalski (18.), 3:4 - Jarosiński (25.), 3:5 - Dudek (27.).

Legioniści - ECM El-Hurt 2:8 (0:4)
       0:1 - Wiktorzak (4.), 0:2 - Krzeszewski (10.), 0:3 - Korpalski (13.), 0:4 - Jurewicz (14.), 0:5 - Jurewicz (17.), 0:6 - Zyngier (19.), 0:7 - Jurewicz (23.), 1:7 - Gomułka (24.), 2:7 - Gomułka (25.), 2:8 - Krzeszewski (30.).

EDBA - PBG Jankowiak 6:2 (1:0)
       1:0 - Jakub Sznajder (15.), 2:0 - Stawicki (18.), 3:0 - Jakub Sznajder (22.), 4:0 - Stypułkowski (23.), 5:0 - Stypułkowski (24.), 5:1 - Jankowiak (25.), 6:1 - Stawicki (28.), 6:2 - Kowalski (29.).

Trendy Club - Dowodzenie 3:2 (1:0)
       1:0 - Lubowiecki (11.), 2:0 - Krzysztof Zieliński (17.), 3:0 - Lubowiecki (19.), 3:1 - Studziński (24.), 3:2 - Zaleski (26.).

ZUO Elbląg - Victoria 2010 5:3 (2:2)
       0:1 - Żuralski (2.), 0:2 - Szulc (6.), 1:2 - Apanowicz (9.), 2:2 - Dyczkowski (15.), 3:2 - Patryk Brynda (18.), 4:2 - Orzechowski (20.), 4:3 - Żuralski (28.), 5:3 - Apanowicz (30.).

Lira - Alstom Power Zakład Turbin 8:0 (2:0)
       1:0 - Grubecki (3.), 2:0 - Żmijewski (7.), 3:0 - Dębkowski (19.), 4:0 - Grubecki (23.), 5:0 - Rogala (24.), 6:0 - Rogala (25.), 7:0 - Żmijewski (27.), 8:0 - Żmijewski (27.).

Paradoks - Decoro 0:7 (0:4)
       0:1 - Witek (2.), 0:2 - Adrian Narloch (4.), 0:3 - Łukasz Szudzik (8.), 0:4 - Piotr Delegacz (13.), 0:5 - Piotr Delegacz (23.), 0:6 - Witek (26.), 0:7 - Witek (30.).

34 bramki: Kamil Kowalski (Lux-Car Lambada)
       21 bramek: Jakub Kussy (Amatorzy)
       19 bramek: Ariel Gortatowski (Decoro)
       18 bramek: Rafał Gomułka (Legioniści), Marcin Grubecki (Lira)

Organizator ELH

• A teraz trochę matematyki: NORTHSERVIS-PSP i Asenhajmer mają po 9 punktów. Zostały 2 kolejki, a oba zespoły grają ze sobą. Więc jakim cudem oba zespoły mogą wyprzedzić Stokrotki, które mają punktów 14? Obie ekipy nie mogą wygrać po 2 spotkania i zdobyć więcej niż 14 punktów. Tak więc, Stokrotki bądźcie spokojne; )