UWAGA!

Wyniki turnieju Piekarczyk Cup 2013

 
Elbląg, Wyniki turnieju Piekarczyk Cup 2013
fot. MOSiR

Dwa dni, kilkanaście godzin rywalizacji na boiskach, 120 zawodników z Polski i zagranicy. To podsumowanie Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej „Piekarczyk Cup 2013”.

Do udziału w imprezie, która odbyła się w miniony weekend MMKS Concordia Elbląg zaprosiła młodych piłkarzy w kategorii U13 (urodzeni 2000 roku) z Sopotu, Gdańska, Morąga i Białegostoku. O międzynarodowy wydźwięk turnieju zadbały zaproszone drużyny z Rosji oraz Litwy.
       Impreza organizowana była w ramach Elbląskiego Święta Chleba. Zawody rozgrywane były na dwóch boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krakusa i Mazurskiej, gdzie emocji nie brakowało do samego końca. Celem przedsięwzięcia było to, aby dzieci poprzez sportową rywalizację rozwijały swoją sprawność fizyczną, kształtowały hart ducha i nawiązywały nowe przyjaźnie.  
       Zwycięzcą tegorocznego Turnieju po bardzo emocjonującym finale została drużyna Akademia Sportowa Pomorze Sopot, która dopiero po rzutach karnych pokonała Lechię Gdańsk. Trzecie miejsce zajęła drużyna Huragan Morąg, która wygrała z FC Druskiennikami ( Litwa) 1:0.
       Kolejne miejsca w tabeli zajęły następujące zespoły: Olimpia Elbląg, Concordia Elbląg, Akademia Piłkarska Talent Białystok i Bałtyckie Lwy Kaliningrad (Rosja).
       Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się zawodnik z klubu FC Druskienniki (Litwa) – Tomas Raudonikis. Najlepszą formę strzelecką zaprezentował piłkarz Lechii Gdańsk - Bartłomiej Merchel. Z kolei najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Jakub Pek z Akademii Sportowej Sopot.
       Poza oficjalną sportową częścią zawodów młodzi piłkarze dodatkowo uczestniczyli w sobotę i niedzielę w imprezach kulturalnych na Starym Mieście, organizowanych w ramach Elbląskiego Święta Chleba.
       Drużynom oraz zawodnikom organizatorzy na zakończenie sportowej rywalizacji wręczyli puchary oraz rzeczowe upominki.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama