Wyrównana walka (liga miejska)

Druga kolejka ligi miejskiej przyniosła nam sporo ciekawych i zaciętych spotkań. Do takich na pewno zaliczały się konfrontacje EC z Concordią, Auto El z Pujanem czy Krometu z MM.

Już pierwszy mecz drugiej kolejki przyniósł nam sporo emocji. Zespół PKP, który kilka dni wcześniej przegrał aż 0:4 z EC, tym razem walczył jak równy z równym w konfrontacji z RUP. Oba zespoły w całym spotkaniu miały po kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Pierwsza i zarazem ostatnia bramka tego meczu padła jeszcze przed przerwą, dzięki czemu kolejne trzy punkty powędrowały na konto ekipy RUP.
     W drugim poniedziałkowym meczu EC zremisowało z Concordią 2:2. Już po kilku minutach gry na prowadzenie wyszli piłkarze EC, ale ambitnie i - co ważne - mądrze grająca Concordia jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać. Po zmianie stron znów najpierw bramkę zdobyło EC, a kilka minut później Concordia doprowadziła do remisu 2:2 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.
     Wtorkowe rozgrywki rozpoczęły się od pojedynku pomiędzy Stokrotkami i Specjalem. W pierwszej połowie zespołem lepszym były Stokrotki, które prowadziły 1:0, choć gdyby piłkarze tego zespołu wykorzystali tylko klika stworzonych przez siebie sytuacji to ich prowadzenie byłoby zdecydowanie wyższe. W drugiej połowie obraz gry zupełnie się zmienił. Przeciętnie jak do tej pory grający Specjal nagle złapał wiatr w żagle, dominował na boisku, raz po raz zagrażając bramce rywali. Taka gra przyniosła Specjalowi aż cztery bramki i tym samym pewne zwycięstwo.
     W kolejnym meczu tego dnia doszło do pojedynku, w którym Mazurskie Meble pokonały Kromet 1:0. Dla MM był to pierwszy mecz w tym sezonie, gdyż w poprzedniej kolejce zespół nie stawił się na mecz z Auto-El. Mimo tego "meblarze" sprawiali wrażenie zespołu bardziej zgranego i wybieganego, co miało duży wpływ na wynik. Walczący do końca Kromet w drugiej połowie starał się zmienić niekorzystny wynik, jednak w decydujących momentach zawodziła skuteczność.
     Na zakończenie drugiej kolejki broniące mistrzowskiego tytułu Auto-El pokonało Pujana 2:0. Pierwsza odsłona tego pojedynku, choć bardzo wyrównana, mogła przynieść bramkę Pujanowi. Jednak Auto-El od utraty bramki uratowała porzeczka. Po zmianie stron do ataku ruszyli obrońcy mistrzowskiego tytułu, którzy niczym bokser wypunktowali swoich rywali.

Komplet wyników 2. kolejki: RUP - PKP 1:0 (1:0), EC - Concordia 2:2 (1:0),
     Stokrotki - Specjal 1:4 (1:0), Kromet - MM 0:1 (0:1), Auto El - Pujan 2:0 (0:0).