UWAGA!

XI Mityng Żuławski (brydż sportowy)

Ustanowiony został nowy rekord ilości uczestniczących par w turnieju XI Mityngu Żuławskiego, zaliczanego do Grand Prix Polski - stwierdza zadowolony Bogusław Gierulski, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego. - W najważniejszym z trzech rozegranych w Elblągu turniejów uczestniczyło 170 par z Polski, Litwy, Szwecji i z Argentyny.

W uroczystości zakończenia trzydniowego turnieju wziął udział honorowy patron mityngu Jacek Protas, marszałek Warmii i Mazur, a także grono parlamentarzystów z naszego województwa. Rozdano nagrody i podzielono efektowny, olbrzymi tort w kształcie kart do gry. XI „Żuławski” Ogólnopolski Mityng Brydża Sportowego im. arcymistrza międzynarodowego Mirosława Wołka przeszedł do historii. Turnieje mityngu rozgrywano w bardzo dobrych warunkach w atrium hotelu „Gromada”. Organizatorzy zadbali o to, by elbląski turniej utrzymał się w elicie 14 turniejów w cyklu Grand Prix Polski i służył promocji miasta.
     Wyniki turniejów
     W trzy sesyjnym „Turnieju Par CAVENDISH” wystartowało 137 par. Po podsumowaniu okazało się, że po wyrównanej walce czołówki najlepiej spisał się, zdobywając puchar posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego duet Jacek Janowski (okręg świętokrzyski) i Grzegorz Gardyński (dolnośląski) - 76,50 proc. przed parą Marek Szymanowski i Bartosz Chmurski (mazowiecki) - 79,90 proc. i duetem Przemysław Janiszewski i Leszek Sztyrak (warmińsko-mazurski).
     W turnieju głównym „Grand Prix Polski Par” na dystansie pięciu sesji do rywalizacji o puchar posła Leonarda Krasulskiego stanęło 170 par. Zwyciężył duet z Warmii i Mazur: Leszek Sztyrak - Przemysław Janiszewski 65,28 proc. przed parą Grażyna Brewiak (mazowiecki) - Kazimierz Omernik (pomorski) 65,17 proc. i duetem z okręgu kujawsko-pomorskiego Radosław Szczepański - Tomasz Woźniak 61,60 proc.
     W niedzielnym turnieju „Par na MAXY” o puchar senatora Stanisława Gorczycy rywalizowało 106 par. Triumfowała para Grażyna Brewiak (mazowiecki) - Rafał Jagniewski (wielkopolski) - 62,99 proc. przed parą z okręgu mazowieckiego Anna Serniak - Sławomir Kolarz - 62,35 proc. i duetem z kujawsko-pomorskiego Wojciech Dolny - Jarosław Michałowski - 61,82 proc.
     W punktacji długofalowej XI Mityngu „Żuławskiego” najlepsi okazali się brydżyści z Warmii i Mazur Przemysław Janiszewski i Leszek Sztyrak - 833 PDF, a trzecie miejsce zajęła Grażyna Brewiak z okręgu mazowieckiego - 832 PDF. Najlepszą z par zagranicznych okazał się duet z Litwy Giedre Jankunaite - Giedrius Sarnakas, który zajął w tej punktacji 36 miejsce.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama