UWAGA!

XVI festiwal o Puchar Bałtyku (unihokej)

Elbląg, Uroczystość otwarcia Festiwalu
Uroczystość otwarcia Festiwalu (fot. rp).

Po serii meczów rozgrywanych w pięciu kategoriach w czterech elbląskich halach sportowych wyłoniono zwycięskie drużyny XVI Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży. Najcenniejsze trofea pojechały do Mikołajek Pomorskich, Zielonki, Żabiego Rogu, Sanoka i Żar. Zobacz fotoreportaż.

W sobotę od wczesnych godzin rannych toczyły się zacięte mecze w grupach eliminacyjnych o prawo gry w półfinałach festiwalu. Po południu odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia festiwalu. Na parkiet hali MOS przy ul. Kościuszki wyszły wszystkie zespoły poprzedzane pocztem z flagami Polski, Rosji i Szkolnego Związku Sportowego. Odegrano hymny państwowe, a uczestników gigantycznej imprezy powitał w imieniu prezydenta Elbląga Henryka Słoniny naczelnik Wydziału Sportu UM Marek Burchardt. Festiwal otworzył Dariusz Abramuk, sekretarz generalny Szkolnego Związku Sportowego. W uroczystości uczestniczyli także Marek Wnuk, dyrektor MOSiR oraz sponsorzy festiwalu - Andrzej Dębogórski, dyrektor oddziału Zakładu Gazowniczego w Gdańsku z Pomorskiej Spółki Gazownictwa i Jan Żółtowski z firmy Interplastic z Gdyni.
       W niedzielę, po rozegraniu 219 spotkań, zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Puchar Bałtyku w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wywalczyła drużyna dziewcząt z SP Mikołajki Pomorskie, wyprzedzając zespoły SP Ludźmierz, SP Kamień i SP Sidzina. Najlepszą zawodniczką - Justyna Ulman z Ludźmierza, snajperką jej koleżanka Ewelina Mrożek z 4 bramkami, a bramkarką - Emilia Adamowska z Mikołajek Pomorskich.
       Kategorię chłopców wygrali unihokeiści SP nr 3 z Zielonki, pokonując w finale 1:0 drużynę SP Siedlce. Brązowe medale dla SP z Żabiego Rogu, a na czwartym miejscu zespół SP Nowe Kramsko. Najlepszym strzelcem z 14 bramkami - Michał Sieńko z Zielonki, zawodnikiem - Dawid Runke z Siedlec, a bramkarzem - Konrad Żuk z Zielonki.
       W finałach Ogólnopolskiej Gimnazjady wystartowało 15 drużyn dziewcząt. W finałowym pojedynku Gimnazjum z Żabiego Rogu wygrało 3:2 z Gimnazjum z Bukowska i zdobyło Puchar Bałtyku. Na trzecim miejscu Gimnazjum Tuczno po zwycięstwie nad Gimnazjum z Brzezin. Najlepszą snajperką z 12 bramkami - Kamila Adamcewicz z Tuczna, zawodniczką - Karolina Domaradzka z Nowego Dworu Kwidzyńskiego a bramkarką - Joanna Sobola z Bukowska.
       Rywalizację gimnazjalistów wygrało Gimnazjum nr 1 z Sanoka, pokonując 3:0 w finale Gimnazjum ze Sławęcina. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Gimnazjum nr 1 z Nowego Targu po zwycięstwie 2:0 nad Gimnazjum nr 2 z Radomska. Najlepszy bramkarz - Bartłomiej Pciong z Nowego Targu, zawodnik - Marcin Modrzejewski ze Sławęcina, a snajper - Arkadiusz Mielniczek z Sanoka z 7 bramkami na koncie.
       W kategorii juniorów w festiwalu o prymat rywalizowały cztery drużyny. Rozgrywały one mecze między sobą na zasadzie każdy z każdym. Po podsumowaniu dorobku punktowego i bramkowego okazało się, że Puchar Bałtyku zdobył zespół UKS Prus Żary przed UKS Pietrasze Białystok, UKS Junior Chruściel i II Liceum Ogólnokształcącym Elbląg. Najskuteczniejszym strzelcem był Paweł Halicki z Białegostoku, zdobywca 7 bramek, najlepszym zawodnikiem - Patryk Tomaszewski z Żar, a bramkarzem - Adrian Serdakowski z Chruściela.
      

 


       Za rok kolejny, XVII Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku. Organizatorowi gigantycznej imprezy sportowej, a był nim Elbląski Szkolny Związek Sportowy, dziękowano za wzorowe przygotowanie zawodów i dobre warunki socjalno-bytowe dla ekip, jakie zagwarantowały dzieciom i młodzieży kierownictwa internatów i burs w Elblągu.
      

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • małe sprostowanie nie Joanna Sobola lecz Joanna Sobolak
  • Chciałam wyróżnić Joannę Sobolak, ponieważ to największa moja nadzieja. Kocham Panią Joannę za to, że troskliwie opiekuje się Arturem, który jest moim kolegą. No to co, kochani? Musimy zaśpiewać pani Sobolak ''Sto lat''. Sto lat sto lat niech żyje, żyje nam, sto lat sto lat, niech żyje, żyje nam, jeszcze raz, jeszcze raz, niech żyje żyje nam, niech żyje nam. A kto? No przecież pani Joanna Sobolak
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    eja z Lipińskiego(2010-11-23)
Reklama