UWAGA!

XVI Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację

 Elbląg, XVI Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację

10 maja (sobota) o godz. 10.00  w Bażantarni odbędą się XVI Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację na, które serdecznie zaprasza Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy 16 batalionie dowodzenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych od małych dzieci do 10 lat startujących pod opieką dorosłych (kategoria rodzinna coraz bardziej popularna) do starszych osób, które nie muszą biegać, mogą maszerować. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia do 9 maja na adres e-mail: kazek14521@onet.pl tel. kom. 3778389 lub e-mail: bolesaw.czechowski@interia.pl tel. kom. 505246602 lub w dniu zawodów do godz. 9.30 przy muszli koncertowej. Będzie to jednocześnie ostatnia VIII runda Grand Prix Elbląga w Biegu na Orientację. Biegamy indywidualnie za wyjątkiem oczywiście kategorii rodzinnej na mapie „Bażantarnia III” w skali 1: 10 000.
       Zachęcamy każdego gdyż zawody odbywają się w ramach akcji „Cała Polska biega z mapą” organizowanej przez Polski Związek Orientacji Sportowej i Powiat Elbląski jest jednym z jego uczestników. W ramach środków, które przeznaczył Zarząd Powiatu przewiduje się dyplomy, medale i upominki dla najlepszych Zawodników Mistrzostw.
       Bieg na Orientację jest dyscypliną, która uczy każdego czytać mapę (niektórzy robią to już w biegu), samodzielności, podejmowania decyzji, orientacji w każdym terenie, posługiwania się kompasem lub busolą. Nie bójmy się wystartować, bo jak powiedział jeden z norweskich mistrzów olimpijskich w biegach klasycznych „las wszystko skryje” a na pewno wielu z Was już po pierwszym starcie powie jakie to proste i fajne. Relaks i satysfakcja po ukończeniu biegu murowana. A mamy jedne z najlepszych terenów do uprawiania tej dyscypliny sportu nie tylko w Polsce ale i w Europie.
      
Bolesław Czechowski, Prezes EKO Gryf

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama