UWAGA!

XX-lecie Samorządu Terytorialnego na sportowo

Bogata paleta propozycji jakie przygotowano w mieście z okazji 20-lecia samorządności miała wpływ na frekwencję w imprezach organizowanych z tej okazji przez MOSiR. Nie mniej jednak, propozycje sportowej rekreacji MOSiR-u – turniej tenisa stołowego amatorów, rywalizacje piłkarzy na murawie i na piasku miały licznych zwolenników.

W turnieju tenisa stołowego, rozgrywanego w hali lodowiska, uczestniczyło 19 sympatyków celuloidowej piłeczki. Turniej rozegrano systemem radzieckim w kategorii open. W półfinałach Janusz Krigier pokonał 3:0 Jacka Świtalskiego, a Piotr Iwicki uległ 0:3 Romanowi Grudniowi. W meczu o trzecie miejsce Świtalski wygrał 3:0 z Iwickim. W finale turnieju Roman Grudzień pokonał 2:0 Janusza Krigera.
       Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali pamiątkowe statuetki, a ósemka najlepszych dyplomy. Dekoracji dokonał Marek Wnuk, dyrektor MOSiR.
       Na stadionie przy ul. Krakusa, MOSiR wspólnie z „KS Concordia Pol-Plast”, zorganizował turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyły cztery drużyny wspierane dopingiem przez rodziców piłkarzy i działaczy klubu. Najlepszym zespołem okazała się „MMKS Concordia I” z kompletem zwycięstw wyprzedzając „Concordię II”, „Olimpię I” i „Olimpię II”. Trzy najlepsze drużyny uhonorowano pucharami i dyplomami. Królem snajperów z 7. bramkami na koncie, został Michał Sasin z „Concordii”, a najlepszym bramkarzem Sebastian Piotrowski z „Olimpii II”. Obaj otrzymali nagrody rzeczowe.
       Turniej plażowej piłki nożnej na boisku przy ul. Moniuszki rozgrywano w piknikowej atmosferze. Wraz z piłkarzami ośmiu drużyn z elbląskich zakładów pracy, na stadion przybyły ich rodziny i kibice. Słoneczna aura sprawiła, że była okazja na opalanie, a organizatorzy zapewnili wszystkim piknikowy poczęstunek. Były szaszłyki, kiełbaski z rożna i napoje. W takiej atmosferze piłkarze rywalizowali o jak najlepsze miejsca. W pojedynku o trzecie miejsce „Metrotest Elbląg” pokonał 5:1 „Kromet II Elbląg”, a w wielkim finale „Kromet I Elbląg” wygrał 4:0 z drużyną „Scana Zamech Elbląg”.
       Poza wymienionymi drużynami w turnieju uczestniczyły reprezentacje firm „Elzam Zamech”, „Partner Serwis”, „Alstom ZT” i „Figel”.
       Tradycyjnie były puchary, statuetki i dyplomy dla najlepszych zespołów i piłkarzy, a wszyscy podkreślali, że forma połączenia sportowych emocji z rekreacyjnym piknikiem to znakomity pomysł.
Dariusz Zapolski, MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama