UWAGA!

Z kadrowiczami łatwiej o sukcesy (siatkówka na siedząco)

Elbląg, Z kadrowiczami łatwiej o sukcesy (siatkówka na siedząco)
(fot. M).

Elbląg już po raz 12 był gospodarzem największego w Polsce turnieju siatkówki na siedząco osób niepełnosprawnych. Zobacz fotoreportaż.

Nie dojechały na turniej zapowiadane wcześniej reprezentacje Finlandii i Rosji, ale ten ubytek nie wpłynął na poziom zawodów, znakomicie komentowanych przez specjalistów w tej dziedzinie. Szczególnie emocjonujące były sobotnie pojedynki decydujące o miejscach w turnieju.
       Pierwszy dzień wyłonił drużyny, które, zdaniem obserwatorów, powinny walczyć o czołowe miejsca. Jedną z nich była drużyna gospodarzy IKS „Atak” po zwycięskich pojedynkach po 2:0 nad Kazachstanem II, kobiecym zespołem Litwy, męską reprezentacją Litwy i kobiecą reprezentacją Polski. Elblążanie nareszcie zagrali w pełnym składzie, z pięcioma byłymi kadrowiczami, którzy zrezygnowali z gry w reprezentacji. To z pewnością wzmocniło „Atak”. Ich grę wspierał doping elblążan.
       Obok elblążan faworytem była męska reprezentacja Polski po wygranych meczach 2:0 z kobiecymi reprezentacjami Polski i Litwy oraz zwycięstwach nad Kazachstanem I i Litwą. W tle tych zespołów czaiła się ekipa Kazachstanu I mająca w dorobku zwycięstwa nad kobiecymi i męskimi reprezentacjami Litwy i drugą reprezentacją Kazachstanu.
       Kazachowie pogodzili wszystkich, bo awansowali do ścisłego finału, w którym po emocjonującym pojedynku ograli IKS „Atak” 2:0 (25:23, 26:24) i zdobyli Elbląg Cup. O jeszcze większą niespodziankę postarała się druga reprezentacja Kazachstanu, która w meczu o trzecie miejsce ograła 2:0 reprezentację Polski.
       Elbląski IKS „Atak” prowadzony przez trenera Janusza Szarwarka grał w składzie: Tomasz Woźny, Łukasz Biedrzycki, Mariusz Wojdag, Łukasz Ciuła, Jarosław Czyżewski, Sylwester Czyż, Jan Maliszak, Jacek Kozłowski, Andrzej Młynarczyk, Krzysztof Wojtaszek, Jacek Sapela, Marcin Hebda.
       Organizatorem tego międzynarodowego turnieju był elbląski Integracyjny Klub Sportowy „Atak”, a wsparcie otrzymał od sponsora głównego Plus GSM i z programu Pro-Arte.
       Turniej był ostatnim testem organizacyjnym przed Mistrzostwami Europy Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce na Siedząco, które odbędą się w Elblągu w dniach 26-27 września. Przebieg turnieju śledził Toralv Thorkildsen, szef ECVD (Europejskiej Federacji Siatkówki Osób Niepełnosprawnych). Wraz z towarzyszącymi osobami lustrował warunki zakwaterowania, w jakich będą przebywały drużyny uczestniczące w mistrzostwach Europy. Już wiadomo, że będzie to osiem reprezentacji narodowych kobiet i 12 męskich. Prezes IKS „Atak” Tomasz Woźny w rozmowie z nami stwierdził, że szef ECVD wysoko ocenił przygotowania do mistrzostw kontynentu. Dla naszego miasta te mistrzostwa będą największym sportowym wydarzeniem roku 2009.
      
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama

To się czyta

To się komentuje