UWAGA!

Za nami pierwszy dzień Baltic Cup

 
Za nami pierwszy dzień Baltic Cup

Pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup za nami. Na parkiecie prezentowali się młodzi tancerze w kilku kategoriach, a w pokazach specjalnych zatańczyli tancerze na wózkach inwalidzkich.

Od godz. 14 na hali Centrum Sportowo-Biznesowego rozgrywane były kategorie Junior I i Junior II w 10 tańcach, kategoria Youth w 10 tańcach, Juveniles I i II w 8 tańcach, Rising Stars w standardzie i w łacinie.
       Jednak Baltic Cup  to nie tylko zawody taneczne o godzinie 10.00 w Centrum Sportowo-Biznesowym odbyły się warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózkach. Poprowadził je Włodzimierz Ciok, trener kadry Polski, choreograf i twórca największych sukcesów par na wózkach.
       Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawowe kroki taneczne, ale przede miały im one uświadomić, że każdy może tańczyć. Jak mówił podczas szkolenia Włodzimierz Ciok to, że są na wózku jest ich atutem. Na dowód poprosił o pokazanie swoich możliwości Pawła Karpińskiego, mistrza Świata i Europy w tańcu na wózkach, który wykonał niesamowite obroty na wózku. Pokazy tańca zawodników tańczących na wózkach – Agaty Wojciechowskiej i Daniela Jeżmanowskiego oraz Pawła Karpińskiego i Nadine Kinczel – zobaczyć można było pomiędzy wczorajszymi rundami finałowymi.
       W sali kameralnej Kina Światowid zakończyła się dwudniowa konferencja dla działaczy sportowych i tanecznych. W piątek rozmawiano o sponsoringu sportowym, wolontariacie w sporcie, programach wsparcia sportu ze środków UE, antydopingu czy The World Games Polska 2017. Trwały również spotkanie zarządu europejskiej agendy Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego oraz międzynarodowy kongres dla sędziów tańca sportowego, a także szkolenie sędziów Federacji Tańca Sportowego.
       Sobotnie zmagania na parkiecie już się rozpoczęły. O godz. 9.30 występy rozpoczęli tancerze w kategorii Youth Open STANDARD i Junior I Open LATIN. Dziś na hali CSB zobaczyć będzie można również tancerzy Juveniles I + II w standardzie, Junior II w tańcach latynoamerykańskich, WDSF Senior II Open Standard, Juveniles I w 6 tańcach, Youth Open w łacinie, WDSF Senior I Open i WDSF Senior III Open obie w standardzie, ale przede wszystkim kategorię WDSF World Open STANDARD.
       Na sobotniej wieczornej gali oprócz rund finałowych, zobaczymy również pokazy specjalne. Zaprezentuje się Teatr Ruchu Ocelot w trzech wejściach pokażą fragmenty spektaklu sztuki ruchu "Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira. To opowiedziane językiem pantomimy i zapierających dech w piersi akrobacji oraz powietrznego tańca miłosne perypetie bohaterów pokazane w krzywym zwierciadle współczesności – wielkiej korporacji. Spektakl zrealizowany został z okazji 451. urodzin Williama Szekspira na zaproszenie Dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ocelot zaprezentuje układ Contorsion, Floor acrobatic oraz Cyr Wheel Tango, czyli układy taneczno-gimnastyczne, trio akrobatyczne, układ ze stalowym kołem wirującym na parkiecie. Finałowe występy najlepszych będzie można oglądać do muzyki granej na żywo przez artystów Filharmonii z Grodna wraz z towarzyszeniem wokalistów.
       Transmisję Festiwalu będzie można obejrzeć w sieci kablowej Vectra, na kanale 255. Transmisja rozpocznie się o 13 w sobotę i 13.30 w niedzielę. W tych samych godzinach transmisję będzie można zobaczyć na stronie www.balticcup.swiatowid.elblag.pl.
      
       Wyniki 16.10.2015:
      
       Junior I 10 tańców:
      
       Holm Leho - Lutter Marlen Estonia
       Alwasiak Karol - Dziedziczak Natalia Polska
       Ozols Janis - Sturaine Laura Łotwa
       Junior II 10 tańców:
      
       Boyce Glenn-Richard - Krivushkova Aleksandra Anglia
       Sitovs Daniils - Jazilionyte Skaiste Svajone Litwa
       Kloskowski Maciej - Ziętowska Nikola Polska
       Youth 10 tańców:
      
       Telpukhovskiy Danila - Popek Oliwia Polska
       Zieleziński Jakub - Goczał Klaudia Polska
       Pawłowski Mateusz - Gładka Julia Polska
       Juvenilis I i II 10 tańców:
      
       Ruszkowski Tomasz - Mozdyniewicz Julia Polska
       Dobrjanski-Piirsalu Ron - Tshizhova Sofia Estonia
       Piirsalu Mario - Rebane Linda Estonia
       Rising Stars Adult Standard:
      
       Semenenko Yaroslav - Sitarz Ewa Polska
       Dziedzic Oskar - Omyła Wiktoria Polska
       Kozów Dawid - Kozów Karolina Polska
       Rising Stars Adult Latin:
      
       Dorot Mateusz - Antczak Karolina Polska
       Zmokły Grzegorz - Abramowicz Magdalena Polska
       Makowski Damian - Borsuk Małgorzata Polska

      
       Patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...