Zabrakło skuteczności

Elbląg, Rezerwy Olimpii zremisowały z Mrągowią Mragowo
Rezerwy Olimpii zremisowały z Mrągowią Mragowo (fot. Anna Dembińska)

Nie udało się podopiecznym Szymona Wagi zakończyć 2019 r. zwycięstwem. Wzmocnione piłkarzami „jedynki” rezerwy Olimpii tylko zremisowały z Mrągowią Mrągowo w 17 kolejce IV ligi. Zobacz zdjęcia.

Młodzi Olimpijczycy na pewno chcieli zakończyć 2019r. zwycięstwem. A przy okazji zrewanżować się Mrągowii za porażkę 0:3 w Mrągowie. Od pierwszego gwizdka żółto-biało-niebiescy ruszyli do ataku.

I można by pomyśleć, że zapomnieli o obronie. Już po 8 minutach przegrywali, kiedy Piotr Wypniewski otrzymał podanie w polu karnym, miał mnóstwo miejsca i czasu. W zasadzie to mógł się spytać broniącego bramki Olimpii Pawła Rutkowskiego, w który róg strzelić. Bramkarz gospodarzy nie miał żadnych szans przy tym strzale.

Olimpijczycy momentami zepchnęli gości do głębokiej obrony. Piłkarze Mrągowii mieli duże problemy, aby wyjść z własnej połowy. I co? I nic. Piłka jak nie chciała wpaść do bramki gości, tak nie wpadała. W 14. minucie Patryk Wieliczko strzelił w boczną siatkę, w 35 min. Dawid Wierzba popisał się efektowna przewrotką. Wszystko na nic. Na przerwę podopieczni Szymona Wagi schodzili przy stanie 0:1.

Do remisu doprowadził Dawid Wierzba. W 50. min. Patryk Wieliczko posłał piłke w pole karne z rzutu wolnego. Bramkarz Mrągowii piąstkował, piłka trafiła do Dawida Wierzby, który dał swojej drużynie wyrównanie.

I mecz zaczął się od nowa. A oba zespoły walczyły o pełną pulę. Jednak bramkarze obu zespołów nie dali się pokonać. I to, że w dzisiejszym meczu padł remis, to jest głównie ich zasługa. Zarówno Paweł Rutkowski jak i Marcin Marszałek mieli w tym spotkaniu doskonałe momenty.

Rezerwy Olimpii rok 2019 kończą na 12 miejscu w tabeli IV ligi z dorobkiem 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek). Bilans bramkowy: 34- 29.

Olimpia II Elbląg – Mragowia Mrągowo 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Wypniewski (8. min.), 1:1 – Wierzba (50. min.)

Olimpia II: Rutkowski – Bednarski, Ryk, Sarnowski, Prytuliak, Morys, Ziewiec (57' Kondratowicz), Wieliczko, Bucio (63' Kazimierski), Wierzba, Milanowski