UWAGA!

Zachowali szanse (podnoszenie ciężarów)

 Elbląg, Zachowali szanse (podnoszenie ciężarów)

W niedzielę na pomoście w Elblągu odbył się drugi rzut drużynowych mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Elblążanie spisali się najlepiej spośród trzecioligowców i nadal zachowują szansę na wywalczenie awansu do II ligi.

Przed niedzielnymi zawodami elblążanie znajdowali się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej i liczyli na dobry występ przed własną publicznością, który przybliżyłby zespół do trzeciego miejsca premiowanego awansem do II ligi. Ciężarowcy Poloni spisali się dość dobrze zdobywając łącznie 1488 punktów, co dało im w tych zawodach najlepszy wynik wśród trzecioligowców. Z występu swoich podopiecznych nie jest do końca zadowolony ich trener Grzegorz Rajkowski, który w Elblągu liczył na wywalczenie 1550 pkt. Polonia w łącznej klasyfikacji wyprzedziła Nadwiślanina Kwidzyn (1402,9 pkt) i Rzemieślnika Malbork (1373,4 pkt).
     Punkty dla naszego zespołu zdobywali: Artur Musialik (62. kg) - 311,7; Tomasz Paluchowski (105 kg) - 301,1; Grzegorz Rajkowski (105 kg) - 310,3; Piotr Och (62 kg) - 293,7 i Mateusz Jarkowski (69 kg) - 271,2.
     Wśród drugoligowców prezentujących się na elbląskim pomoście najlepiej wypadli sztangiści Żuław Nowy Dwór Gdański, którzy zdobywając 1634,4 pkt znaleźli się na pierwszym miejscu. Zawodnik tego klubu Stanisław Górzyński w wadze 94 kg osiągnął w dwuboju 320 kg, co dało mu tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Kolejne miejsca wśród drugoligowców zajęli: Heros Srokowo (1606,5) i Technika Malbork.
     Do zakończenia zawodów pozostały jeszcze dwa rzuty, które rozegrane zostaną w październiku i listopadzie.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama