UWAGA!

Zadanie zaliczone

 Elbląg, Zadanie zaliczone
fot. Mlexer

Przegrany tylko jeden pojedynek, rywale urwali gospodarzom tylko sześć setów. Tenisiści stołowi Mlexera nie pozwolili dziś MUKS Beinteractive Gąbin na wiele i zasłużenie zainkasowali dwa oczka.

Patrząc na tabelę grupy spadkowej strefy warmińsko – mazursko – mazowieckiej II ligi można być spokojnym. Na pewno spadają trzy drużyny: jednego spadkowicza już znamy: Lima Pruszków wycofała się z rozgrywek. Drugi prawdopodobnie będzie Victoria Jedlińsk, która dotychczas ma okrągłe zero w miejscu zdobyczy punktowych. Do nich może dołączyć KTS Kozienice albo AZS UWM Olsztyn.

Albo oboje. Grono spadkowiczów może zostać powiększone o taką liczbę drużyn, która spadnie z I ligi. A tam sytuacja nie wygląda za dobrze. W wersji bardzo pesymistycznej może się okazać, że tylko pierwsze miejsce w grupie spadkowej da pewne utrzymanie. Mlexer na razie idzie „łeb w łeb” z Coccine GKTS Wiązowna. Mecz między tymi zespołami odbędzie się w ostatniej kolejce.

Po 14 kolejkach sytuacja w tabeli grupy spadkowej wygląda następująco: na czele z 17 punktami COCCINE GKTS Wiązowna i Mlexer Elbląg. W bezpośrednim meczu tych drużyn wygrało Coccine 7:3. Trzecie miejsce zajmuje MUKS BEINTERACTIVE Gąbin z dorobkiem 11 oczek. Dalej – AZS UWM Olsztyn – 8 punktów. Oczko mniej ma piąty KTS Kozienice. A tabelę zamyka Victoria Jedlińsk z zerowym dorobkiem punktowym.

Dlatego, aby zapewnić sobie sportowy spokój, elblążanie muszą wygrywać ze wszystkimi. Dziś w Hali Sportowo – Widowiskowej podejmowali MUKS Beinteractive Gąbin. W pierwszej rundzie Mlexer przejechał się po rywalach jak walec wygrywając 9:1. Dziś było jeszcze lepiej. Wynik taki sam, ale elblążanie oddali rywalom tylko sześć setów. Jedynie Wojciech Chrząszcz przegrał 1:3 swoje starcie z Sebastianem Musiałem. I tu ciekawostka: w meczu pierwszej rundy w Gąbinie, to właśnie Sebastian Musiał w starciu z Wojciechem Chrząszczem zdobył honorowy punkt dla swojej drużyny.

 

Mlexer Elbląg – MUKS Beinteractive Gąbin 9:1

Mlexer: Kołaciński (2,5), Makowski (2,5), Franc (2,5), Chrząszcz (1,5)

 

Piotr Kołaciński – Michał Lewandowski 3:1 (8, 3, -8, 7)

Wiktor Franc – Andrzej Wawrzyniak 3:0 (2, 1, 3)

Andrzej Makowski – Sebastian Kopacki 3:0 (3, 3, 4)

Wojciech Chrząszcz – Sebastian Musiał 1:3 (5, -7, -9, -9)

Andrzej Makowski, Wiktor Franc – Michał Lewandowski, Andrzej Wawrzyniak 3:0 (3, 7, 7)

Piotr Kołaciński, Wojciech Chrząszcz – Sebastian Kopacki, Sebastian Musiał 3:0 (6, 6, 3)

Piotr Kołaciński – Sebastian Kopacki 3:0 (5, 4, 4)

Wiktor Franc – Sebastian Musiał 3:1 (-9, 5, 6, 10)

Andrzej Makowski – Michał Lewandowski 3:1 (7, 6, -9, 5)

Wojciech Chrząszcz – Andrzej Wawrzyniak 3:0 (7, 10, 5)

 

Trzecioligowa drużyna rezerw Mlexera we własnej hali uległa liderowi – Warmii Lidzbark Warmiński 5:13. Punkty dla elblążan zdobywali: Bogdan Wojtas – 2, Tomasz Libura – 1, Daniel Buczyński – 1, Jacek Dziwosz – 1.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama