UWAGA!

Zagraj w hokeja z Wikingami i MOSiR-em

 
Elbląg, Zagraj w hokeja z Wikingami i MOSiR-em
fot. MOSiR

W ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”, Uczniowski Klub Sportowy Wikingowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na naukę gry w hokeja. Zajęcia odbywać się będą w każdą niedzielę na elbląskim lodowisku Helena.

„Aktywuj się z MOSiR-em” to specjalna oferta dla mieszkańców Elbląga na jesienno-zimowe miesiące. W jej ramach na lodowisku Helena odbywać się będą zajęcia promujące ruch, rekreację i zdrowy styl życia. Po nauce jazdy na łyżwach i Akademii Tenisa Stołowego, kolejną z propozycją jest nauka gry w hokeja. Bezpłatne treningi pod okiem trenerów UKS Wikingowie, odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 9 na lodowisku Helena.
       - Ci wszyscy, którzy wcześniej korzystali z oferty MOSiR-u i nauczyli się już jeździć na łyżwach, teraz mogą zrobić kolejny, już nieco trudniejszy krok w swojej amatorskiej karierze sportowej - wyjaśnia Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Wszystkim chętnym proponujemy dyscyplinę sportu doskonale znaną i lubianą w krajach skandynawskich, a także u naszych południowych sąsiadów Czechów i Słowaków, czyli hokej na lodzie.
       W ciągu ponad godzinnej sesji, poznamy nie tylko tajniki tej dyscypliny sportu, ale także zapoznamy się z regułami jakie obowiązują podczas gry. A wszystko odbywać się będzie pod czujnym okiem trenerów i instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego Wikingowie, klubu który w naszym mieście działa już od kilku lat i z powodzeniem szkoli dzieci i młodzież. Na bezpłatną naukę gry w hokeja zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 9 na lodowisko Helena. Pierwszy trening zaplanowano na 9 listopada.
       - Na zajęcia zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na płeć - informuje Ireneusz Wala z UKS Wikingowie Elbląg. - Nie ma także ograniczeń wiekowych, a w treningach mogą brać udział osoby do 4 do nawet 99 lat. Na początek pokażemy sprzęt jaki potrzebny jest do hokeja oraz krótko przedstawimy zasady gry.
       By uczestniczyć w nauce gry w hokeja, tak naprawdę potrzebne są tylko chęci i... rękawiczki. W czasie zajęć czynna będzie wypożyczalnia, w której każdy będzie mógł za odpłatą zaopatrzyć się w łyżwy. O resztę sprzętu, czyli kijki, kaski i krążki zadbają organizatorzy.

 


       - To piękna ale jednocześnie trudna dyscyplina sportu i choćby z tego powodu warto spróbować swoich sił i nauczyć się grać w hokeja - przekonuje Ireneusz Wala. - Chcemy pokazać, ile ciężkiej pracy musieli wykonać ci wszyscy, którzy grają zawodowo i osiągają sukcesy. W piłkę nożną może grać każdy, wystarczy wyjść na boisko lub nawet na podwórko. A w hokeju już tak łatwo nie jest. Musimy nauczyć się jeździć na łyżwach, mieć do dyspozycji lodowisko i odpowiedni sprzęt.
       Aktywuj się z MOSiR-em to nie tylko nauka gry w hokeja. Nadal prowadzone są zapisy do szkółki nauki jazdy na łyżwach, która swoje zajęcia rozpocznie w najbliższy czwartek 6 listopada o godz. 18. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w kasie lodowiska, która czynna jest we wtorki, czwartki i  piątki w godz. 16 do 19.30 oraz soboty i niedziele w godz. 11.30 – 18. Zapisy przyjmowane są także telefoniczne pod nr (55) 625-63-13 w godzinach otwarcia kasy. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży.
       - Zachęcamy także do udziału w Akademii Tenisa Stołowego, która rusza w niedzielę 9 listopada - informuje Marek Kucharczyk specjalista ds. Marketingu i Reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Koszt uczestnictwa w treningu to 6 złotych od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną na adres marketing@mosir.elblag.eu. Zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu.
      

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama