UWAGA!

Zagrają o mistrzostwo (siatkówka)

 Elbląg, Zagrają o mistrzostwo (siatkówka)

Przez trzy dni w Elblągu rozgrywany był II Turnieju Mistrzostw Polski w siatkówce niepełnosprawnych na stojąco. Zwycięstwo w zawodach odniosła drużyna Ataku Elbląg, który po dwóch turniejach znajduje się na drugim miejscu.

W dniach 19-21 kwietnia w sali Szkoły Podstawowej nr 12 rozegrany został II Turniej Mistrzostw Polski w siatkówce niepełnosprawnych na stojąco. W zawodach obok gospodarzy Ataku Elbląg wystartowało pięć ekip z Polski. Zespół prowadzony przez Tomasza Woźnego w pierwszy meczu zmierzył się z reprezentacją Zielonej Góry. Po zaciętym i emocjonującym meczu zwycięstwo 3:2 odnieśli elbląscy siatkarze. W dwóch pozostałych meczach było już łatwiej. Najpierw elblążanie pokonali 3:1 drużynę z Warszawy, a na zakończenie gładko uporali się z reprezentacją z Wrocławia pokonując sowich przeciwników 3:0. Po tych zwycięstwach elbląski zespół znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Trzy pierwsze zespoły rozegrają turniej finałowy w październiku w Warszawie, natomiast pozostałe zespoły zagrają o miejsca 4-6.
     Warto nadmienić, że w zespole Ataku czterech podstawowych zawodników pochodzi spoza Elbląga. Wśród tej czwórki jest trzech paraolimpijczyków: Tadeusz Bogusz (Olecko), Andrzej Iwaniak (Olsztyn) i Jerzy Kruszelnicki (Bronówek k. Wałbrzycha). Natomiast trzech zawodników z naszego klubu: Tomasz Woźny, Andrzej Parzych i Krzysztof Wojtaszek zostało powołanych do kadry narodowej na 2002 rok. Zagrają oni na mistrzostwach świata, które odbędą się w październiku w Wiśle.
     
     Skład Ataku: Tomasz Woźny, Andrzej Iwaniak, Tadeusz Bogusz, Jacek Kozłowski, Zygmunt Blażewicz, Andrzej Parzych, Jerzy Kruszelnicki, Krzysztof Wojtaszek, Jarosław Czyżewski.
     
     Komplet wyników: Warszawa - Wrocław 3:2, Strzegom - Zielona Góra 0:3, Łódź - Wrocław 3:1, Atak - Zielona Góra 3:2, Zielona Góra - Łódź 0:3, Atak - Warszawa 3:1, Warszawa - Strzegom 2:3, Atak - Wrocław 3:0
     
     Tabela po eliminacjach:
     1. Łódź 10 15-2
     2. IKS ATAK Elbląg 9 12-6
     3. Zielona Góra 8 11-6
     4. Wrocław 6 6-14
     5. Strzegom 6 6-14
     6. Warszawa 6 6-14
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • dlaczego jest tak mało zamieszczanych informacji w prasie i innych mediach o sukcesach i losach naszej elbląskiej drużyny siatkarzy na siedząco?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kaamzik(2002-12-12)
Reklama