UWAGA!

Zagrają w A-klasie (piłka nożna)

ZKS Olimpia, grająca dotychczas w rozgrywkach B-klasy, w sezonie 2005/2006 wystąpi w A-klasie. Stanie się tak, ze względu na wycofanie z tej klasy rozgrywkowej rezerw pasłęckiej Polonii - Alfa Bond Polonia Pasłęk.

W klubie nie kryją zadowolenia z takiego rozwoju sytuacji. Wszyscy zgodnie twierdzą, że kolejny rok na B-klasowych boiskach byłby czasem straconym dla zespołu. Olimpia było po prostu za dobrym zespołem. Teraz będzie miała okazję skonfrontować swoje umiejętności w wyższej lidze i wszyscy liczą, że rywalizować będzie w niej z powodzeniem. Wszak w B-klasie musiała uznać wyższość jedynie silnego No1 Braniewo, a to też tylko dlatego, że w bezpośrednim pojedynku, ze względu na zamieszki na trybunach, orzeczony został walkower na korzyść braniewian.
     
     Potrzeba wzmocnień
     ZKS Olimpia chcąc odgrywać kluczową rolę wśród zespołów A-klasy musi dokonać wzmocnień. Taką newralgiczną pozycją na pewno jest pozycja bramkarza i tu trwają poszukiwania. Wiadomo już, że zajęcia z bramkarzami poprowadzi niegdyś świetny bramkarz, a obecnie trener, Adam Urbanowicz. Do zespołu po półrocznym pobycie w IV ligowej Polonii Pasłęk wrócił najlepszy strzelec (13 bramek w rundzie jesiennej) Bogdan Wojtas. Cały czas trwają rozmowy z doświadczonymi piłkarzami, w tym między innymi braćmi Tyburskimi grającym do niedawna w IV ligowej Olimpii - obrońcą Dariuszem i jego młodszym bratem Piotrem, który jest napastnikiem. Innych nazwisk ani prezes Gliński, ani trener Kaczmarczyk nie chcą na razie zdradzić.
     
     Nowe wymagania
     W związku z awansem przed klubem pojawiły się nowe wymagania, z których na plan pierwszy wysuwa się konieczność posiadania zespołu juniorów. W związku z tym ZKS ogłasza nabór do sekcji młodzieżowej wszystkich chętnych i czujących się na siłach chłopców urodzonych w latach 1988-90. Z grupy, która zgłosi się na treningi wyselekcjonowany zostanie zespół, który reprezentować będzie klub w rozgrywkach szczebla juniorskiego. Pierwszy trening, zarówno seniorów, jak i juniorów zaplanowany jest na poniedziałek 25 lipca o godzinie 18.00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.
     Sezon A-klasy rozpoczyna się 13 sierpnia. Nie jest jednak jeszcze znany szczegółowy terminarz gier. Wiadomo, że mecze odbywać się będą w obligatoryjnych terminach, czyli w niedziele o godz. 12.00 - juniorzy i o godz. 14.00 seniorzy. ZKS chciałby swoje mecze rozgrywać na stadionie przy Agrykola i na ten temat trwają rozmowy.
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W sumie to i dobrze. Chłopaki pałętali się po Tajfunach i innych wioskach. Tylko że teraz wyników 6:0 raczej nie będzie. W tym roku o awans zagra: ZKS, POMOWIEC, no i sam nie wie kto jeszcze. Mlexer w kratkę, VICTORIA bez kasy, NO1 zdrowia ma na 30 minut, PIAST nie sądzę. Ale dobrze liga znowu ciekawa, a i zespoły z daleka przesuneli do innych grup.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  błyszczyk(2005-07-20)
 • A czy chętni z rocznika 87 jeszcze mogliby się zgłosić??:DD
 • Bodzio zagra jak dogada się z zarządem.
 • Bodzio nie do grania w Parku nie moze bramki strzelić a co mówić w A klasie za wysokie progi.
 • Awansuje NO1 B-WO chyba że znowu Elblag załatwi awans przy zielonym stoliku.Jakie zamieszki na trybunach przecirz gdyby nie to, to Braniewo wygrało by wyżej . Trzeba było być slepym żeby tego nie widzić.Przyjdzie liga to zobaczymy.... kibic PAT.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PAT- Braniewo(2005-07-20)
 • największa niespodzianka A-klasy!!!!. Number One Braniewo połączył się z Zalewem Frombork i przez ową sytuację wzmocnił się obligatoryjnie.Chodzą słuchy że Pękalski postawił sobie awans klasę wyżej, by móc zagrać z zarządem zatoki w jednej lidze(miasto Braniewo dało zaporową cenę za korzystanie z boiska)bowiem zmusiło chłopaków do "banicji". Póki co, połączenie z pewnością pozytywnie wpłynęło na całokształt Number One, bowiem miasto Frombork zaoferowało wszystko co powinien mieć normalny klub.Tak więc bardziej rozsądni-bierzcie pod uwagę potencjalnego pretendenta do walki o awans. Trzymam kciuki za NUMBER ONE!!!!!!!
 • BRAWO ROBERT !!!!
 • Olimpia ma szanse awansu wyżej ,chyba że w okręgu będą zabierać punkty elbląskim zespołom
 • ..prezes Gliński i trener Kaczmarczyk....śmiechu warte,,,,,:-))))) PAPRAKI to ostatni sezon na boiskach
 • Powiedz Im to w oczy. Pozdrawiam.
 • powiem w poniedzialek!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pies Dingo(2005-07-22)
 • Paprak to Cię spłodził imitacjo człowieka.
Reklama