UWAGA!

Zamiast witamin – taniec

 Elbląg, Maria i Wiesław Jankowscy,
Maria i Wiesław Jankowscy, fot. nadesłana

Wiosną myślimy o tym, żeby żyć zdrowiej – po okresie zimowym chcemy zadbać o siebie, a budząca się do życia przyroda zachęca nas do większej aktywności. Zamiast suplementów diety Centrum Tańca „Promyk” zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach tanecznych.

Prowadzone od lat kursy dla dorosłych udowadniają, że taniec doskonale poprawia samopoczucie i uwalnia od codziennych napięć.
       - Znowu kino, pub lub kanapa w domu? A może czas na inne rozrywki? Przyjdź do Centrum Tańca „Promyk”, a my pokażemy Ci ile radości jest we wspólnym poruszaniu się, w rytmie różnorodnej muzyki – zachęca Zyta Wrzos z CT „Promyk”. - To także odskocznia od szarej rzeczywistości i nawiązywanie kontaktów towarzyskich, a dla wielu taniec staje się hobby i pomysłem na życie.
       Jak mówią ci, którzy w takich kursach uczestniczyli - rytmiczne ruchy w takt muzyki odprężają, redukują napięcie mięśniowe i dają poczucie kontroli nad własnym ciałem.
       - Zajęcia pozwoliły mi się zrelaksować, zapomnieć o codziennych problemach, dodały energii – mówi pan Radosław. - Taniec jest niezłym antydepresantem, bo pobudza wydzielanie tzw. hormonów szczęścia, a tym samym wzmaga chęć dalszej aktywności życiowej.
       Również eksperci z zakresu zdrowia podkreślają, że taniec wpływa pozytywnie na cały organizm - nie tylko na układ ruchowy, ale także na układ krążenia, oddechowy, nerwowy oraz na przemianę materii, a także wyrabia koordynację i pamięć ruchową.
       - Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby każdy mógł w nich uczestniczyć – dodaje Zyta Wrzos. - Nie trzeba posiadać niezwykłych umiejętności czy doświadczenia tanecznego, choć osoby, które wcześniej tańczyły, mają ułatwione zadanie. Ale z tańcem jest jak z jazdą na rowerze – tego nigdy się nie zapomina.
       W programie zajęć znajdują się tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, slowfox, quickstep i tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, paso doble, jive.
       Nowy kurs rusza 2 kwietnia o godz. 18. Pierwsze spotkanie jest bezpłatne, wskazane jest zapisywanie się w parach, ale nie stanowi to warunku zapisu. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80, tel. 55 611 01 30; 609 977 220 lub e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama