UWAGA!

Zapisz swoje dziecko na Aquathlon

Elbląg, Zapisz swoje dziecko na Aquathlon
fot. MOSiR

Już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia, odbędzie się impreza, która zakończy akcję „Wakacje z MOSiR-em”. Będzie to pierwszy elbląski Aquathlon, czyli połączenie pływania i biegania. Do piątku trwają zapisy na zawody.

Powoli zbliżamy się do końca wakacji, których podsumowaniem będzie bardzo ciekawa impreza sportowa dla dzieci i młodzieży. W ostatnim dniu sierpnia odbędzie się Aquathlon, który łączy ze sobą dwie bardzo popularne dziedziny sportu: pływanie i bieganie. Zawody te będą ostatnim punktem tegorocznych Wakacji z MOSiR-em. Odbędą się one 31 sierpnia w CRW Dolinka oraz na stadionie przy ul. Moniuszki.
       – Taka impreza odbędzie się w naszym mieście pierwszy raz – mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. – Zawody są skierowane do wszystkich dzieci, które kochają sport i zabawę. Liczy się udział i dobra zabawa, a wynik sportowy, tak naprawdę schodzi na dalszy plan. Zachęcamy rodziców, by zapisywali swoje dzieci na tę imprezę.
       To nowa inicjatywa. Mamy nadzieję, że przyjmie się w Elblągu, ponieważ jest to świetna forma spędzania czasu w aktywny sposób.
       – Aquathlon jest odmianą popularnego w naszym mieście triathlonu, ale bez kolarstwa – dodaje Tomasz Kowalski ze Szkoły Pływania Maluchy Pływają. – Na zawody zapraszamy wszystkie dzieci od 4 do 12 lat.
       W zależności od wieku zawodnicy będą mieli do pokonania różne dystanse. Najmłodsi przepłyną jedną długość basenu i przebiegną 200 metrów, a najstarsi zawodnicy do przepłynięcia będą mieli 8 długości basenu i 1000 metrów biegu.
       Szczegółowy podział kategorii wiekowych i dystansów:
       4-5 lat – 25m pływania (możliwość płynięcia z rodzicem lub przyborem) / 200m biegu
       6-7 lat – 25m pływania (możliwość płynięcia z przyborem) / 300m biegu
       8-9 lat – 50m pływania / 500m biegu
       10-11 lat – 100m pływania / 800m biegu
       12 lat – 200m pływania / 1000m biegu
       Pływanie odbędzie się na basenie sportowym w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, skąd dzieci wybiegną na boczny parking. Tu zlokalizowana będzie strefa zmian, a trasa biegu znajdzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki. Startujemy o godzinie 10, ale każdy zawodnik z rodzicem bądź opiekunem musi zgłosić się do biura zawodów od 8.30 do 9.30. Dla pierwszych trzech zawodniczek i pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziano puchary. Każdy zawodnik po ukończeniu zawodów otrzyma pamiątkowy medal. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do piątku 30 sierpnia do godz. 23.59 lub do osiągnięcia limitu 100 miejsc. Zawodników na zawody zgłasza rodzic lub opiekun prawny poprzez formularz na stronie: aquathlon.elblag.pl. Jeśli do tego czasu nie zostanie osiągnięty limit miejsc, będzie możliwość dopisania dziecka w sobotę, 31 sierpnia, w biurze zawodów do godz. 9.30. Udział w zawodach jest bezpłatny.
       Organizatorami I edycji elbląskiego Aquathlonu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Szkoła Pływania Maluchy Pływają.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama