UWAGA!

Zapowiada się trudny sezon

W lekko odmłodzonym składzie, ale jednak Mlexer Polcotx Elbląg wystartuje w pierwszej lidze - taką podjął decyzję zarząd LKS Mlexer Elbląg na poniedziałkowym posiedzeniu.

Termin potwierdzenia udziału drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi mija w środę (25.07). Na poniedziałkowym posiedzeniu zarządu działacze zdecydowali, że zespół wystartuje, mimo że kasa klubowa świeci pustkami.
     Z gry w zespole zrezygnował prawdopodobnie Wojeciech Tebecio. Natomiast potwierdzili dalszą chęć gry doświadczeni, stanowiący trzon drużyny, zawodnicy: Gierogij Rubinstein, Wojciech Tebecio i Ryszard Grzelak. Skład uzupełnią dwaj młodzi tenisiści Jerzy Kinal i Patryk Link.
     Nadchodzący sezon zapowiada się dla bardzo ciężko dla jedynego seniorskiego zespołu w Ludowym Klubie Sportowym Mlexer. Klub zalega zawodnikom z wynagrodzeniami jeszcze za zeszły sezon. Suma zadłużenia wynosi pond 10 tysięcy złotych, co dla tak ubogiego klubu, jakim jest Mlexer stanowi ogromny problem. Zarząd zaproponował zawodnikom spłatę długu w ratach, ale dał im również wolną ręką w poszukiwaniu nowych pracodawców. Finansowe tarapaty sekcji tenisa stołowego spowodowane są kłopotami głównego sponsora pierwszoligowych pingpongistów - firmy Polcotex, która importuje swoje wyroby m.in. do Niemiec.
     Męski zespół Mlexera w pierwszej lidze gra od kilku lat. W poprzednim sezonie wygrał nawet swoją grupę pierwszej ligi (odpowiednik piłkarskiej II ligi) i awansował do ekstraklasy. Jednak z powodów finansowych działacze zgłosili zespół ponownie do rozgrywek pierwszej ligi.
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kto pisał tę wiadomość : "Z gry w zespole zrezygnował prawdopodobnie Wojeciech Tebecio. Natomiast potwierdzili dalszą chęć gry doświadczeni, stanowiący trzon drużyny, zawodnicy: Gierogij Rubinstein, Wojciech Tebecio i Ryszard Grzelak." Wojeciech Tebecio gra czy nie gra ? Oto jest pytanie.
  • Wojciech Tebecio najprawdopodobniej nie zagra w przyszlym sezonie w Mlekserze, bowiem nie potwierdzil checi gry w elblaskim zespole - i to jest niestety prawda. Za pomylke w tekscie przepraszam
Reklama