Zaserwowali emocje

Elbląg, Zaserwowali emocje

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy drugoligowy Mlexer Elbląg. Dziś tenisiści stołowi zdobyli punkty na KTS Kozienice. W tym meczu ogromne znaczenie oprócz umiejętności miała także psychika zawodników.

Niesamowitym opanowaniem wykazali się dziś tenisiści stołowi Mlexera Elbląg. W Hali Sportowo – Widowiskowej podejmowali KTS Kozienice. Wystarczyło przypomnieć sobie pierwszy mecz obu zespołów w Kozienicach (6:4 dla Mlexera), żeby móc spodziewać się emocji.

Tymczasem po dwóch pierwszych starciach elblążanie prowadzili 2:0 nie tracąc seta. Po dwóch następnych... na tablicy wyników był remis 2:2, a gospodarze potrafili rywalom urwać tylko po secie.

Deble – kolejny podział punktów. Niesamowicie emocjonujące było starcie Wiktora Franca i Andrzeja Makowskiego (Mlexer) z Mateuszem Rutkowskim i Mikołajem Szalińskim (KTS) na pierwszym stole. W setach elblążanie przegrywali i doprowadzali do remisu. W piątym secie na przewagi lepsi okazali się goście. Remis 3:3 i jak śpiewa Anita Lipnicka „Wszystko się może zdarzyć...”

Zdarzyły się cztery zwycięstwa tenisistów Mlexera. Trzeba jednak zauważyć, że trzeba było zostawić przy stole litry potu i wykazać się niesamowitym opanowaniem. To po kolei:

- Piotr Kołaciński w starciu z Mateuszem Rutkowskim prowadzi już 2:0. Rywal doprowadza do wyrównania. Piąty set pada łupem elblążanina. 4:3

- Wiktor Franc oddaje Pawłowi Piszczatowskiemu jednego seta. 5:3

- Andrzej Makowski przegrywa dwa pierwsze sety z Mikołajem Szalińskim. I odwraca losy pojedynku wygrywając trzy kolejne. 6:3. Mlexer wygrywa kolejny mecz w II lidze.

- W ostatnim pojedynku Wojciech Chrząszcz również serwuje emocje. Pierwszy set wygrywa na przewagi, drugi przegrywa. Trzeci padał łupem Mlexera, czwarty dla KTS. W tie breaku elblążanin dopełnia dzieła zwycięstwa.

Mlexer Elbląg – KTS Kozienice 7:3

Mlexer: Kołaciński (2,5), Franc (2), Chrząszcz (1,5), Makowski (1)

Kołaciński Piotr – Szaliński Mikołaj 3:0 (6, 6, 8)

Wiktor Franc – Jakub Caban 3:0 (9, 4, 3)

Andrzej Makowski – Mateusz Rutkowski 1:3 (6, -7, -9, -11)

Wojciech Chrząszcz – Paweł Piszczatowski 1:3 (-13, -9, 10, -8)

Wiktor Franc, Andrzej Makowski – Mateusz Rutkowski, Mikołaj Szaliński 2:3 (-8, 7, -8, 6, -13)

Kołaciński Piotr, Wojciech Chrząszcz – Jakub Caban, Paweł Piszczatowski 3:0 (4, 7, 10)

Piotr Kołaciński, Mateusz Rutkowski 3:2 (3, 10, -4, -8, 9)

Wiktor Franc – Paweł Piszczatowski 3:1 (6, -7, 8, 6)

Andrzej Makowski – Mikołaj Szaliński 3:2 (-11, -8, 4, 6, 8)

Wojciech Chrząszcz – Grzegorz Tamioła 3:2 (11, -6, 2, -8, 8)

Trzecioligowe rezerwy Mlexera Elbląg wygrały na wyjeździe z LZS Lubawa 13:5. Punkty dla elbląskiej drużyny zdobywali

Tomasz Libura - 4.5, Piotr Szałkowski - 3.5, Daniel Buczyński 3, Andrzej Haracz 2.