UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zbliżają się wielkimi krokami (siatkówka na siedząco)

Elbląg, Zbliżają się wielkimi krokami (siatkówka na siedząco)

W dniach 16-21 września odbędą się w Elblągu Mistrzostwa Europy w Siatkówce na Siedząco. Władze miasta i organizatorzy spodziewają się przyjazdu dziewięciu drużyn żeńskich i trzynastu drużyn męskich wraz z trenerami, fizjoterapeutami i kibicami. Czy miasto jest przygotowane na to wydarzenie?

IKS Atak wywalczył organizację mistrzostw dla naszego kraju i Elbląga, pokonując dużą konkurencję silnych związków europejskich: rosyjskiego, niemieckiego, holenderskiego i serbskiego. W imprezie wezmą udział 22 najlepsze zespoły narodowe z Ukrainy, Słowenii, Niemiec, Chorwacji, Holandii, Rosji, Węgier, Finlandii, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Litwy, Łotwy, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Zawodnicy będą zakwaterowani w Hotelu Arbiter i Hotelu Elbląg.
       Uroczyste otwarcie odbędzie się 16 września o godz. 9, natomiast mecze finałowe pań i panów planowane są na 21 września. Na wszystkie mecze wstęp wolny. Oficjalny patronat nad turniejem objął Jarosław Duda, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz prezydent Elbląga Jerzy Wilk.
       Impreza klasy mistrzowskiej to szansa także na promocję naszego miasta. W promocję mistrzostw zaangażowali się znani siatkarze – Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz Marcin Możdżonek. O przygotowaniach miasta rozmawiałam z Moniką Borzdyńską, asystentką w Biurze Prezydenta Elbląga.
      
       Marta Kowalczyk: – Czym miasto przywita sportowców? Czy Prezydent Elbląga zamierza się włączyć w to wydarzenie?
      
Monika Borzdyńska: – Trwają ciągle jeszcze prace. 1 sierpnia odbyło się spotkanie z wiceprezydentem Markiem Pruszakiem i Hanną Laską-Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej UM, gdzie zapadło wiele ustaleń związanych ze sprawami organizacyjnymi Mistrzostw Europy. Zdajemy sobie sprawę z szansy na promocję miasta. Goście wyjeżdżając z Elbląga, zabiorą ze sobą niezapomniane wrażenia sportowe i kulturowe. Takie imprezy są dobrą reklamą naszego miasta i świetną okazją do integracji różnych środowisk. Miasto przygotowuje też na tę okoliczność stoisko promujące miasto z gadżetami opatrzonymi symbolami Elbląga.
      
       – Jak miasto zamierza wesprzeć organizatorów tak dużej imprezy?
      
– Z klubem Atak współpracuje Departament Komunikacji Społecznej, który przekazał fundusze na promocję. Mistrzostwa Europy zostały też objęte honorowym patronatem przez prezydenta Jerzego Wilka, który ufunduje nagrody, puchary. Ustalono też udostępnienie hali sportowej Centrum Sportu i Biznesu przy ul. Grunwaldzkiej.
      
       – Czy władze miasta z tej okazji przygotowały również coś dla mieszkańców, aby odczuli atmosferę zawodów?
      
– Na pewno będzie wiele konkursów oraz możliwość wyjścia uczniów ze szkół na otwarcie Mistrzostw Europy. Chcemy też umożliwić kibicowanie dzieciom i młodzieży w trakcie trwania turnieju – rotacyjnie przez cały tydzień, od poniedziałku do soboty [szczegółowy plan meczów z godzinami i meczami reprezentacji Polski opublikujemy po jego ustaleniu przez Federację Siatkówki na Siedząco – MK].
      
       – Czy Prezydent Elbląga wybiera się na mecze naszej reprezentacji?
      
– Tak, Prezydent będzie na trybunach – oczywiście w miarę możliwości.
      
       – W przyszłym roku czeka nas jeszcze większa impreza – Mistrzostwa Świata w Siatkówce na Siedząco. Jak miasto zamierza wykorzystać ten potencjał?
      
– Na pewno jest to duża szansa. Już teraz Prezydent Miasta zapowiedział, że obejmie patronat nad tą imprezą. W Urzędzie trwają prace nad harmonogramem przygotowań także do tej imprezy. Na razie zapraszamy wszystkich elblążan na Mistrzostwa Europy we wrześniu.
      
      
rozmawiała Marta Kowalczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama