UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żeglarski Pucharu Bałtyku Południowego. Seroka najlepszy!

 
Elbląg, Żeglarski Pucharu Bałtyku Południowego. Seroka najlepszy!
fot. nadesłana

Ryszard Seroka, komandor Jachtklubu Elbląg został najlepszym sternikiem formuły KWR roku 2014 na południowym Bałtyku. 8 listopada w Gdańsku podsumowano drugą edycję Żeglarskiego Pucharu Bałtyku Południowego.

Sklasyfikowano ponad 300 żeglarzy startujących w regatach organizowanych przez trzy polskie regiony (województwo zachodniopomorskie, Pomorze oraz Warmię i Mazury) oraz Obwód Kaliningradzki. Klasyfikację prowadzą: Pomorski Związek Żeglarski, Zachodniopomorski i Elbląski Okręgowe Związki Żeglarskie oraz Gdańska i Kalinigradzka Federacja Żeglarska.
       Inicjatywie patronują marszałkowie nadmorskich województw. Porozumienie w tej sprawie zawarto w Elblągu podczas I Sejmiku Żeglugi Śródlądowej w 2013 roku i w tymże roku marszałek naszego województwa był organizatorem finału Pucharu Bałtyku Południowego.
       Klasyfikacja regat prowadzona jest w trzech klasach (KWR, ORC, OPEN). Klasa KWR stosuje przelicznik wyrównujący parametry jachtów. Dzięki temu jachty mniejsze mogą rywalizować jachtami o większej powierzchni żagla. 
       Ryszard Seroka niedawno otrzymał tytuł Grand Prix Zalewu Wiślanego. To, że zwyciężył także na całym Bałtyku Południowym jest dowodem, że żeglarze znad Zalewu Wiślanego w niczym nie ustępują żeglarzom zwykle startującym w regatach pełnomorskich.
       Nagrodzony przez organizatorów za działania na rzecz rozwoju żeglarstwa, szczególnie wspieranie regat SailBook Cup, uznanych za najlepsze regaty morskie został też Jerzy Wcisła.
       Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wyróżnił medalem „De nihilo nihil fit” (Z niczego nic nie powstaje) animatora życia żeglarskiego na Zalewie Wiślanym Ryszarda Dodę z Yacht Clubu Nowa Pasłęka. Wśród wyróżnionych był także elbląski żeglarz Łukasz Politański (Bryza Elbląg, s/y „Facil”).
      
      
oprac. redakcja na podstawie infomacji nadesłanej przez Biuro Regionalne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama