Źle rozpoczęli walkę o utrzymanie

Elbląg, Źle rozpoczęli walkę o utrzymanie

Sezon w pierwszej grupie III ligi wszedł w decydującą fazę. Concordia wiosnę spędzi na walce o utrzymanie się na czwartym poziomie rozgrywek. Pomarańczowo – czarni pierwszy mecz w grupie spadkowej przegrali.

Walkę o utrzymanie w III lidze piłkarze Concordii zaczęli od wyjazdowej porażki z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zaczęło się jednak bardzo dobrze. Pomarańczowo – czarni już w 9. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy na listę strzelców wpisał się Jakub Bojas. Napastnik elblążan dopadł w polu karnym do piłki po zablokowanym strzale Szymona Drewka i pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później Mateusz Szmydt strzelał minimalnie niecelnie.

Prowadzenie i cenne trzy punkty pomarańczowo – czarni stracili w drugiej połowie. W 60. minucie bramkarz Concordii odbił strzał Dominika Stępnia, ale wobec dobitki Krystiana Mroczka musiał skapitulować. Gospodarze poczuli krew i dążyli do strzelenia drugiej bramki, która dała by im zwycięstwo. W ciągu kilkunastu minut Michał Nowak strzegący bramki gości kilkakrotnie uratował Concordię od straty bramki. Skapitulował dopiero w 82. minucie. Artur Ambroziński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Concordii i po chwili ten musiał wyjmować piłkę z bramki.

W końcówce goście mieli jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu, ale Jakub Bojas strzelił tuż nad poprzeczką. Dzisiejsza porażka zepchnęła pomarańczowo – czarnych do strefy spadkowej.

Concordia punktów poszuka w przyszłą sobotę, kiedy w Elblągu podejmie GKS Wikielec.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Concordia Elbląg 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Bojas (9. min.), 1:1 – Mroczek (60. min.), 2:1 – Ambroziński (83. min.)

Concordia: Nowak – Szawara, Maciążek, Piech, Bukacki (85' Łęcki), Drewek, Błaszczyk (65' Pawłowski), Szmydt, Kopka, Bojas, M. Pelc (74' Willems)

Zobacz tabelę grupy spadkowej III ligi (grają w niej zespoły, które w sezonie zasadniczym zajęły miejsca 9 - 22)