Złoto dla Patrycji (karate)

Elbląg, Złoto dla Patrycji (karate)

11 października w Stargardzie Szczecińskim odbyły się „Mistrzostwa Polski Karate Shotokan 2014”, w których elblążanka Patrycja Grześkowiak wywalczyła złoty medal.

W zawodach brało udział 260 zawodników z 34 klubów z całej Polski. Nasze miasto reprezentowało dwoje zawodników:
       - Patrycja Grześkowiak (seniorka) - złoty medal w kumite ind. open.
       - Patryk Hassa (junior) - 5. miejsce w kumite ind. open.
       Poziom zawodów był bardzo wysoki, ale Patrycja nie dała żadnej szansy swoim rywalkom, zdobywając złoty medal w konkurencji kumite ind. open seniorek po pokonaniu w finale Marty Dąbrowskiej z Budokanu Wrocław.
       Patryk Hassa uplasował się tuż za podium. W walce o wejście do czwórki finałowej przegrał w dogrywce z Kacprem Formelą z Sakury Rumia.
       - Bardzo się cieszę z wyników moich podopiecznych. Złoty krążek Patrycji i wysokie miejsce Patryka świadczą o doskonałej formie i dobrym przygotowaniu - tak skomentował zawody trener A.K.Andrexu Jan Zamojcin VII dan.
       Kolejnym sprawdzianem Patrycji będą listopadowe starty w Niemczech na Mistrzostwach Świaka Karate WKF i Szwajcarii na Mistrzostwach Europy Karate Shotokan - życzymy Jej powodzenia.