Złoto i brąz dla Artura Zielińskiego (kick boxing)

Elbląg, Artur Zieliński zdobył Mistrzostwo Polski w formule Pointfighing
Artur Zieliński zdobył Mistrzostwo Polski w formule Pointfighing fot. nadesłana

W miniony weekend (28-30 czerwiec)w Rzeszowie odbyły się 1. Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kick boxingu. Artur Zieliński, funkcjonariusz Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Elblągu, w kategorii wagowej 94 kg zdobył Mistrzostwo Polski w formule Pointfighing oraz brązowy medal w formule Kick-light.

Ponad 120 zawodników reprezentujących 53 jednostki z całej Polski przyjechało do Rzeszowa, by sprawdzić swoje umiejętności na matach w formule Pointfighting oraz Kick-light.
       W zawodach startowali funkcjonariusze służb mundurowych, m.in. ze Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Państwowej Straży Pożarnej.
       Artur Zieliński funkcjonariusz Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Elblągu, na codzień trenujący w Elbląskim Klubie Karate sekcja kickboxingu, startował w tych Mistrzostwach w obu formułach w kategorii wagowej 94 kg. Razem stoczył on cztery walki po trzy rundy każda.
       Zdobył Mistrzostwo Polski w Pointfighing, wygrywając w finale na punkty z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej z Olsztyna. Natomiast w formule Kick-light zdobył brązowy medal, wygrywając przed czasem z przedstawicielem wojska Polskiego przez nokaut techniczny.